Reklam

ASLAN'IN "DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ" KUTLAMA MESAJI

İPEKYOLU KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ SAYIN SİNAN ASLAN’IN “DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI:

ASLAN'IN "DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ" KUTLAMA MESAJI
20 Kasım 2019 - 14:49
Reklam
Reklam


"Ülkemizin geleceği çocuklarımızdır, onlar geleceğimizin teminatıdır. Bu nedenle çocukların özel bir duyarlılığa ve korunmaya ihtiyaçları vardır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza daha güzel bir ortam sunduğumuzda geleceğe daha güvenle bakabiliriz.

Dünya çocuklarına daha iyi bir yaşam sunmak için hazırlanan Çocuk Hakları Sözleşmesi 191 ülke tarafından kabul edilmiş ve 1990 yılında ülkemizde bu sözleşmeye dahil olmuştur. Sözleşmenin kabulü olan 20 Kasım her yıl “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak tüm dünyada kutlandığı gibi ülkemizde de kutlanmaktadır.
Taraf ülkeler bu sözleşmeyi hazırlarken, çocuğun kişiliğinin tam ve uyumlu olarak gelişebilmesi için mutluluk, sevgi ve anlayış havasının içindeki bir aile ortamında yetişmesinin gerekliliğini kabul etmişlerdir. Ayrıca Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde çocukların toplumda bireysel bir yaşantı sürdürebilmesi için her yönüyle hazırlanmasının ve özellikle barış, değerbilirlik, hoşgörü, özgürlük, eşitlik ve dayanışma ruhuyla yetiştirilmesinin gerekliliğini savunmuşlardır.

Unutulmamalıdır ki sevgi, eğitim hakkı, yaşam hakkı, sağlık hakkı çocuğun en doğal hakkıdır. Bu hakları çocuklarımıza sunmak bizim en önemli görevimizdir. Çocuklara yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu belirterek, tüm çocuklarımızın “Dünya Çocuk Hakları Günü’nü” kutluyorum."

Van gazetesi
Hikmetullah Yetkin
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum