Reklam

Bakan Açıkladı: VAN TUŞBA'DA BU PROJE, 25 milyon liraya mal olacak

Tuşba Belediyesi Başkanı Salih Akman’ı ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,“2021 yılı yatarım programımıza aldığımız Tuşba İlçemizdeki spor tesisleri ortalama 25 milyon liraya mal olacak.”dedi.

Bakan Açıkladı: VAN TUŞBA'DA BU PROJE, 25 milyon liraya mal olacak
Editör: Van Haber
30 Ocak 2021 - 16:10 - Güncelleme: 30 Ocak 2021 - 16:26
Van’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Van’da bulunan belediye başkanlarını ziyaret etti. Ziyaret esnasında yeni proje müjdesini verdi.

Dün akşam saatlerinde Van’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ziyaret ettiği Tuşba Gençlik Merkezi’nde gençlerle buluştu. Geceyi Van’da geçiren Bakan Kasapoğlu, ziyaret ve incelemelerine bugün de devam etti. İlk önce Van Valiliği’ni ziyaret eden Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’den brifing alan Bakan Kasapoğlu, ardında AK Parti Van İl Başkanlığı’na geçerek partililerle bir araya geldi.

Bakan Kasapoğlu, daha sonra beraberinde bulunan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van milletvekilleri İrfan Kartal, Osman Nuri Gülaçar ve Abdulahad Arvas, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hemdullah Şevli, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Mehmet Nuri Baştinç, AK Parti Tuşba İlçe kadın ve gençlik kolları ile il ve ilçe teşkilat mensuplarıyla birlikte Tuşba Belediye Başkanlığı’na geçti. Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, AK Partili belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri tarafından karşılanan Bakan Kasapoğlu, burada Başkan Akman’dan yapılan hizmetler ile ilgili hazırlanan sunumu dinledi.

BAKAN KASAPOĞLU, KIRSAL MAHALLE VE KÖY MÜJDESİ

Burada açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, merkez mahallelerin dışında kalan kırsal mahallelere (Köylere) halı saha yapacaklarını kaydetti. Yapacakları her halı sahada birkaç mahallenin ortak faydalanacakları şeklinde planlama yapacaklarını ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Yani 7-8 köyün ortasına bir tane olacak şekilde yapacağız. Duruma göre yapmasını planladığımız halı sahalara 5 tane daha ekleyebiliriz. Halı sahaların yanına basketbol sahalarında ekleyeceğiz. Yani sadece halı saha yapmayacağız. Yanına basketbol sahası da yapacağız” dedi

SPOR TESİSLERİ ORTALAMA 25 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

Tuşba ilçesinde yapılmak üzere 2021 yılı yatırım programına alınan spor tesislerine atıfta bulunan Bakan Kasapoğlu, bu 5 tane halı sahayı okulların bahçelerinde yapılacaklarını dile getirdi. Okul bahçe kapılarının da vatandaşa açık olacağının altını çizen Bakan Kasapoğlu, “Yapılacak olan yüzme havuzu şehrin merkezinde olacak şekilde kurulacak. Vatandaşların yürüyerek gidebileceği mesafede olacak. Çok amaçlı kapalı spor salonu belediye başkanlığımızın bahçesinin yan tarafına yapılacak. Yaptıracağımız nizami futbol sahasını da ulaşımı en kolay olan bir yerde olacak. 2021 yılı yatarım programımıza aldığımız Tuşba İlçemizdeki spor tesisleri ortalama 25 milyon liraya mal olacak. Yani vatandaşa hizmet anlamında yaptığımız yatırımın yeri uygun olmalıdır. Bizim isteğimiz budur” ifadelerini kullandı.

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ın, yaşanan pandemiden önce dezavantajlı kadınlara yönelik açılan kilim kursunda üretilen bir ‘Tuşba Kilimi’ hediye ettiği Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu yıl faaliyete geçen ve mimarisi ile bölgede benzerine az rastlanılan Tuşba Belediyesi Hizmet Binası önünde beraberindekilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ayrıldı.
 
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum