Reklam
Reklam
Reklam

BAKAN YARDIMCISI ERCİŞTE

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'un Erciş ziyaretinin bir bölümüne Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ile diğer yetkililer de eşlik etti.Bakan Yardımcısı Ersoy, “İki şeyi anladık o gece”dedi

BAKAN YARDIMCISI ERCİŞTE
29 Mart 2019 - 09:18
Reklam
Reklam

 

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'un Erciş ziyaretinin bir bölümüne Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ile diğer yetkililer de eşlik etti.Bakan Yardımcısı Ersoy, “İki şeyi anladık o gece”dedi

Bakan Yardımcısı Ersoy, daha sonra Vanyolu Caddesi'nde bulunan Erciş Kitap Kahve'de gençlerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

Ardından AK Parti Erciş Seçim Ofisine geçen Ersoy'u burada partililer karşıladı. AK Parti Erciş Belediye Başkanı Prof. Dr. A. Menaf Turan ile AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas'ın selamlama konuşmasının ardından partililere hitap eden Bakan Yardımcısı Ersoy, bugün ülkede güvenilir ve sağlıklı bir ortam oluşturduklarını belirterek, "Geldiğimiz noktada ülkemizde bugün güvenilir ve sağlıklı bir ortam sağladık. Bunları anlattığımızda birileri anlamak istemiyordu.

 15 Temmuz tarihinde yaşadığımız dünyanın en alçak, en adi ihaneti ile karşı karşıya geldik. 40 yıldır büyüttüğümüz, beslediğimiz, silahımızı, devletin her türlü imkanlarını topunu, tüfeğini teslim ettiğimiz görevlilerimiz, Amerika'dan aldıkları bir talimatla ülkemizi işgale hazırlanıyorlarmış. İki şeyi anladık o gece.

 Yapılan bir darbe teşebbüsü değildi. Türkiye'yi işgal ettirme hareketiydi. Çünkü Suriye'de YPG'nin DEAŞ'a karşı savaşması için oraya yerleştirildiği iddia edilen silahların, cephanelerin namlusu Türkiye'ye çevrilmişti. Başarılı olsalardı yardım isteyeceklerdi. Onlar da Afganistan'ı, Suriye'yi, Yemen'i, Libya'yı, Mısır'ı, sözüm ona nasıl özgürleştirdiler ise Türkiye'yi de öyle özgürleştireceklerdi. Etrafımızda kurulan tuzakların bizim için hazırlandığını anladık. İşte Cumhur ittifakı böyle bir ruhla doğdu. 

Bölücü terör örgütüne karşı da çok iyi bir duruma geldik. Bugün sizlerden aldığımız destekle artık evlatlarımızı kandırarak dağlara götüremez oldular. Şehirlerimizde gecelerimiz gündüz oldu.

Bakan Yardımcısı Ersoy'u Erciş Kaymakamlığı önünde Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, AK Parti Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. A. Menaf Turan, AK Parti Erciş İlçe Başkanı Adnan Aydın ve kurum amirleri karşıladı.

 

 Bakan Yardımcısı Ersoy ve beraberindekiler, daha sonra kaymakamlık makamına geçti. Kaymakam Nuri Mehmetbeyoğlu tarafından Bakan Yardımcısı Ersoy'a burada brifing verildi.

 

Bakan Yardımcısı Ersoy, konuşmasının ardından 108. Topçu Alay Komutanlığını ziyaret etti. Daha sonra Vanyolu ve Kışla mahallerinde taziye ziyaretinde de bulunan Ersoy, ardından ilçeden ayrıldı.

 

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'un Erciş ziyaretinin bir bölümüne Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ile diğer yetkililer de eşlik etti

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum