Reklam

BAŞKAN ASLAN BU GÜNÜDE UNUTMADI

OSB YÖ.KUR.BŞK MEMET ASLAN ÇOCUKLARIN BU ÖZEL GÜNÜNÜ UNUTMADI TÜM ÇOCUKLARA GÜZEL DİLEKLERDE BULUNDU.

Reklam
BAŞKAN ASLAN BU GÜNÜDE UNUTMADI
21 Kasım 2019 - 09:41
Reklam
Reklam

20 Kasım, 1989 yılından bu yana Birleşmiş Milletler (BM) tarafından dünya genelinde çocukların karşı karşıya kaldıkları hak ihlallerini gündeme taşımak amacıyla “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak kutlanıyor.


Özellikle savaş ve yoksulluğun hüküm sürdüğü coğrafyalarda yaşam mücadelesi veren çocukları korumak ve koşullarını iyileştirmek için 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu “Çocuk Haklarına Dair Sözleşme”yi imzalamış ve o tarihten bugüne 20 Kasım “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır. 

Çocukluğumuz masumiyetimizdir,günahsızlığımızdır.  Yeryüzünün en değerli varlığı olan çocuklarımızı,yavrularımızı korumak ve kollamak biz yetişkinlerin en büyük sorumluluğudur.Geleceğimizin teminatı olan miniklere yaşanabilir bir dünya bırakmak insanoğlunun temel görevidir.

Çocuklarımız bizim kutsalımızdır,onları en iyi şartlarda büyütmek,sorumluluk sahibi birer birey olarak yetişmelerini sağlamak boynumuzun borcudur.Dünya coğrafyası üzerinde her bir  çocuk biz yetişkinler için aynı değer ve anlam ifade etmelidir.Bütün çocuklara karşı bakış açımız aynı olmalıdır.Dünyanın neresinde olursa olsun,çocuklara karşı yapılacak her yanlışa kendisini insan olarak tanıtan her birey aynı ortak refleksi göstermelidir.


Yavrucuklara karşı yapılacak en ufak olumsuzluk hepimizin canını acıtmalıdır.Bir miniğin aç kalması,zulme uğraması,çıplak ayakla dolaşması,göz yaşı dökmesi bizleri derinde yaramalıdır.Kıyıya vuran minik bedenler,kimyasallarla nefessiz kalan ana kuzuları,açlıktan ve soğuktan hayatla daha tanışmadan soğuk ve kara toprakla tanışan can parelerin,sevgiye ,şefkate ve merhamete muhtaç oldukları,anne sıcaklığına ve baba merhametine ihtiyaç duydukları anda onsuz kalan yavrucukların acısını iliklerimize kadar his etmeliyiz. Yerküre üzerindeki tüm çocuklarımızı,canlarımızı sevgiyle muhabbetle kucaklıyorum. 

                           
MİNİK YÜREKLERİZ Işığa ne gerek var,
Güneş aslında bizleriz. Gelecekte umut var,
Biz minik yürekleriz. Sevgi dolu gönüllerimiz,
Pırıl pırıldır fikirlerimiz. Aydınlığa doğru ilerleriz,
Biz minik yürekleriz. Anne babamızın gülleri,Tüm insanlığın geleceği,
Kaldırın üstümüzden geceyi, Biz minik yürekleriz.

                                                  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum