Reklam

Başkan Aslan Müjdeyi Verdi 'Van Olarak Bir Hayalimiz Var'

Sık sık mahalle, aile ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşların sorunlarına ortak olan, esnafların görüş, öneri ve sorunlarını dinleyen Kaymakam Aslan, Selimbey Mahallesi, Kale Yolu üzerinde işletmeleri bulunan esnaflarla bir araya geldi.

Başkan Aslan Müjdeyi Verdi 'Van Olarak Bir Hayalimiz Var'
Editör: SEVDA YETKİN
31 Mart 2021 - 11:38 - Güncelleme: 31 Mart 2021 - 11:52
Kaymakam Aslan’a belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri de eşlik etti. Esnaflar, Kale Yolu'nun prestij cadde olarak düzenlenmesini, belirli kavşaklardaki trafik lambası probleminin çözülmesini ve caddenin ışıklandırma sorunun giderilmesini isterken caddede banka şubelerinin bulunmasını da taleplerine ekledi.

Belediye Başkan V. Sinan Aslan,  bir yılı aşkın süredir devam eden salgın nedeniyle esnafların zor günler geçirdiğini belirterek, “İlçemize bağlı cadde ve sokaklarımızda sürekli esnaflarla bir araya geliyoruz. Bu buluşmalarda esnaflarımızın talep ve önerilerini dinliyoruz ve projelerimizi oluştururken bu talepleri de dikkate alıyoruz. Bu sene Büyükşehir Belediyemiz tarafından çok büyük bir ihtimalle Kale Yolu prestij cadde haline getirilecek. Bizde İpekyolu Belediyesi olarak gerekli desteği ve katkıyı sunacağız. Tarihi Van Kalesi arkasında Sahil Bandı projemiz var. Bu projeyi çok önemsiyorum. Çünkü bölgenin en önemli prestij projelerinin başından geliyor. Van, olarak bir hayalimiz var. Diğer merkez belediyelerle birlikte Çiçekli'den Mollakasım'a kadar kesintisiz sahil bandı oluşturmak. Bizim ilçe sınırlarımızda bulunan sahil bandı projemiz start aldı ve hızla ilerliyor. Bu projeyle buraya yakın cadde ve sokaklarımız çok daha cazip hale gelecek.” dedi.

Esnaflar da, ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Belediye Başkan V. Sinan Aslan’a teşekkür etti.

VAN GAZETESİ
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum