BAŞKAN ÖZGÖKÇE, MAHALLE ZİYARETLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’nin, göreve geldiği 4 yıl önce başlattığı mahalle ziyaretlerine ara vermeden devam ederek, haftanın 7 günü halkla iç içe olmayı sürdürüyor.

BAŞKAN ÖZGÖKÇE, MAHALLE ZİYARETLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR
08 Kasım 2018 - 12:35
Reklam

BAŞKAN ÖZGÖKÇE, 2014 YILINDAN BERİ MAHALLE ZİYARETLERİNİ ARALIKSIZ SÜ

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, seçildiği günden itibaren her hafta şehir merkezinden uzak bir mahalleyi ziyaret etme geleneğini 4 yıldır aralıksız sürdürüyor. Bugün de Tuşba İlçesi’nin şehir merkezinden uzak en büyük mahallelerinden biri olan Ermişler (Derebelek) Mahallesi’ni ziyaret etti. Van AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini, Belediye Başkan Yardımcısı Necati Yertürk ve Belediye meclis üyeleri ile birlikte Ermişleri ziyaret eden Başkan Özgökçe, okul idarecileri, öğretmenleri ve veliler ile öğretmenler odasında bir görüşme yaparak, talep ve dilekleri dinledi. Akabinde Tuşba Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından öğrencilere, “Çevre Bilincinin Geliştirilmesi, çevre kirliliğinin önlenmesi ve doğal kaynakların korunması amacıyla Ermişler İlk ve Orta Okulu’ndaki öğrencilere, öğretmenlere ve velilere yönelik verilen ‘Sıfır Atık’, ‘Geri Dönüşüm’, ‘Erozyonla Mücadele’ Başlıklarında Çevre Eğitimleri' seminerini bizzat kendisi sundu.

Daha sonra bir gün önce mahallenin en önemli sorunu olarak köy halkı tarafında kabul edilen Aile Sağlık Merkezinin ihtiyacını İl Sağlık Müdürüne birlikte götürdüğü Ermişler Mahalle Muhtarı Abdulvahap Erdoğanlı’yı ziyaret etti. Ermişler Mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Özgökçe, güzel bir sohbet ortamında halkın dilek, görüş ve önerilerini dinledi. Bir süre beraberindekilerle birlikte mahalleyi dolaşarak İlçe Belediyesini ilgilendiren çalışmaları yerinde görerek inceleyen Başkan Özgökçe, bütün mahallelere ayırım yapmaksızın eşit oranda hizmet götürdüklerini ifade etti. Başkan Özgökçe, “Artık vatandaşlarımız hizmete değil, hizmet vatandaşlarımızın ayağına gidiyor. Yaklaşık 4 yıldır en ücra mahallemizin en ücra sokağına bizzat biz giderek eksikleri yerinde tespit ederek hizmet planlamamızı ona göre yapıyoruz” dedi. 

Seçildiği günden bu güne kadar ilçede yapılan hizmetler hakkında da bilgiler veren Başkan Özgökçe, 2014 yerel seçimlerde halka verdikleri tüm vaatleri yerine getirmenin huzuru içerisinde olduğunu dile getirdi. Daha önce mahalleyi direk Erciş yoluna bağlayan kestirme yol taleplerini yerine getirdiği için Ermişler Mahallesi sakinlerinin hayır dualarını da alan Başkan Özgökçe, “Birçok alanda sürdürdüğümüz çalışmalarımızın büyük bir kısmını tamamladık, az bir kısmı kaldı ve onlarda devam ediyor. Yaklaşık 4 yıldır meclis üyelerimiz ile birlikte biten ve yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceliyoruz, ilçe başkanımız, muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla sohbet etme imkanı buluyoruz. Gezilerimiz esnasında vatandaşlarımızın yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ve bizlere olan güvenlerini de görmüş oluyoruz. Halkımıza ne kadar hizmet götürürsek, halkımız da bunun karşılığını en iyi şekilde veriyor, bunları da sözleriyle ifade ediyorlar. Vatandaşlarımızın bize olan güvenini şimdiye kadar hamdolsun boşa çıkartmadık, bundan sonra da çıkartmayacağız. Daha önce köy için planlanan kilit parke taşı çalışmalarını, çekilmesini bekledikleri içme suyundan sonra yapılmasını bizzat talep eden mahalleliler, köyde bir gölet ihtiyacı olduğunu ve bunun için Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’nde talep ettiklerini dile getirdiler. Kırsal mahallelere Tuşba Belediyesi olarak yaptığımız hizmetlerimiz artarak devam edecektir” şeklinde konuştu. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum