Reklam

Beklenen Fuar Kapılarını Açtı

Van Expo Fuar ve Kongre Merkezinde dördüncüsü düzenlenen 'Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı' misafirlerini ağırlamaya başladı.

Beklenen Fuar Kapılarını Açtı
Editör: SEVDA YETKİN
23 Ekim 2020 - 23:15 - Güncelleme: 23 Ekim 2020 - 23:26
Reklam
 
Açılışa AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Van Vali yardımcıları Mesut Ozan Yılmaz ve Ömer Faruk Canpolat, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş, Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, firma yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Fuarın açılışında konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez,"Pandemi sürecinde bildiğiniz üzere bütün fuarlar yasaklandı. Eylül itibariyle fuar sezonu tedbirli olarak serbest bırakıldı. Allah'a şükür bugüne kadar düzenlenen fuarlarımızda herhangi bir sıkıntımız olmadı. Hem organizasyon firması hem fuarda yer alan firmalarımız pandemi ile ilgili alınan tedbirlere fiilen uydular, vatandaşlar da bu tedbirlere riayet etti. Bugün de açılışı yapılan fuarımız da sosyal mesafeye uygun olarak açıldı, ilgi de var. Pandemi sürecinin getirdiği durgunluk döneminde bu cesareti gösteren bütün firmalarımıza teşekkür ediyorum. Bu organizasyon firmamızın da sosyal mesafeye uygun olarak yapılacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Fuarda katılımcı firmalara hayırlı kazançlar olmasını diliyorum. " dedi.
Anatolia Grup Genel Koordinatörü Özgür Çelik," Pandemi koşulları içerisinde Türkiye'de koca koca fuarlar İzmir’de Ankara’da açmakta zorlanırken, Van'da bu fuarı açabildik. Tabi ki bunu basın ve Van halkının katkılarıyla gerçekleştiriyoruz. Biz fuarların Van için çok önemli olduğunu, artık Van'ın bir fuar şehri olduğunu düşünüyoruz. Fuarımızda 81 il, 7 bölgeden gelen tatlar Vanlılarla buluşuyor. Direk üreticiler bu fuara katılıyor. Karadeniz'in peynirleri, süt ürünleri, Hatay'ın künefesi, Malatya'nın pestili, Isparta'nın gül ürünleri, Balıkesir’in tahini Aydın’ın inciri yer alıyor. Yani Vanlılar burada 10 gün boyunca lezzetli bir fuar geçirecekler. Şu anda 50 firmamız var. Korona virüs sürecine rağmen iyi bir sayı. Geçmiş yıllarda bu sayı 80 ila 90 civarındaydı ama yine şükür fuarımız temiz ve şık bir fuar oldu. Katılımı yüksek bekliyoruz. Fuarımızda gerekli tüm tedbirler alındı. Ateş ölçerden sosyal mesafeye maskeye tüm tedbirlere uyuluyor. Ayrıca girişlerde HES kodu soruluyor ve HES kodu olmayan vatandaşlar içeri alınmıyor. Bu kapsamda tüm halkımızı fuarımıza davet ediyorum.” dedi.
Açılıştan sonra protokol, stantları gezdi. Van'da üretimi gerçekleştiren ve yoğun ilgi gören Van ‘Naif Efendi’ işletme müdiresi İlknur Sargın'ın açtığı stant da yoğun ilgi gördü. Van Valilisi, ‘Van Naif Efendi’ standına gelerek işletme müdiresi ile sohbet ettikten sonra diğer standları gezmeye devam etti.


VANGAZETESİ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum