BERGE: KAPIKÖY BİR İHTİMAL MART'TA AÇILABİLİR!

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge ve Van Turizm Konseyi üyeleri Yunus Yüksel, Necmi Sevimli, Abdullah Tunçdemir ve Zeki Özköseoğlu, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’i makamında ziyaret etti. 

BERGE: KAPIKÖY BİR İHTİMAL MART'TA AÇILABİLİR!
Editör: Van Haber
04 Şubat 2021 - 10:28
Reklam
VAN ESOB Başkanı Berge ve Van Turizm Konseyi: Sayın valimiz, Kapıköy Sınır Kapısı bir ihtimal mart ayında açılabileceğini söyledi.  


“Sayın valimiz kapının açılması için çabalıyor”

Ziyaret sonrasında açıklama yapan VANESOB Başkanı Berge, “Birçok konuda olduğu gibi turizm konusunda da çabalarını sürdüren Sayın Valimiz, Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması için çalışmalarını yürütüyor. Van ekonomisine önemli bir canlılık katacağına inandığımız Kapıköy’ün açılması için emek veren Sayın valimizi ziyaret ettik. Van Turizm Konseyi üyeleri ile birlikte, Sayın valimizden Kapıköy’ün son durumu ile ilgili bilgi aldık.” dedi.  

“Pandeminin seyrine göre bir ihtimal Mart’ta açılabilir”

Vali Bilmez’in herkesin hazırlıklı olmasını istediğini belirten başkan Berge, “Sayın valimiz, Kapıköy’ün açılması durumunda esnaf ve sanatkarlar odalarımızdan ve turizmcilerden kendilerini iyi hazırlamaları gerektiğini söyledi. Gelecek olan İranlı misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için tüm sektörlerin dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Sayın valimiz, fiyat politikalarına da dikkat edilmesi gerektiğini hatırlattı. İranlı misafirlerimize iyi bir hizmet sunulmasını isteyen Sayın valimiz, Kapıköy’ün açılması için bilim kurulu kararının beklendiğini açıkladı. Pandeminin seyrine göre bir ihtimal, mart ayı içerisinde kapının açılmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu. 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum