Reklam
Reklam

Bir fabrikada korona çıktı fabrika karantinada

Çanakkale'de bir fabrikada çıkan koronalı işçilerden sonra fabrika çalışanları 14 gün boyunca karantinaya alındılar.

Bir fabrikada korona çıktı fabrika karantinada
27 Temmuz 2020 - 14:44
Reklam
Reklam

Çanakkalede bi fabrikada çıkan koronalı işçilerden sonra fabrika çalışanları 14 gün boyunca karantinaya alındılar. Fabrika tarafından çalışanlara giden mailde, “Çanakkale Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı doğrultusunda Çanakkale Fabrikamız’ da çalışan tüm personelimiz 14 gün gözetimli karantina kapsamına alınmıştır” denilerek şu ifadelere yer verildi: “Yıllık izinde olan personelimizin izinleri iptal edilmiştir. Resmi sağlık raporu olmayan personellerimizin de işbaşı yapması zorunludur. Covid temas etkisi ihtimaline karşı kişilere verilen ev izolasyonu da bu uygulama ile birlikte kaldırılmıştır ve gözetimli karantina kapsamına alınmışlardır.

 Bu doğrultuda 27 Temmuz 2020 Pazartesi-9 Ağustos 2020 Pazar tarihleri arasında çalışanlarımızın sadece fabrika sahasında ve belirlenecek olan konaklama yerlerinde bulunmasına izin verilmiştir. Bu uygulama İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı sonucu alındığından uyulması zorunludur. Uymayan personele yetkili merciler tarafından 3.150 TL idari para cezası uygulanacağı gibi, kolluk kuvvetleri tarafından konaklama yerlerine gelmeleri sağlanacaktır. 14 günlük süre zarfında konaklama, yemek ve servis hizmetleri şirketimiz tarafından karşılanacaktır. 27 Temmuz Pazartesi mesai çıkış saati ile birlikte personelimizin konaklama yapılacak olan yurtlara sevkleri ve yerleşim işlemlerine başlanacaktır. (Giyim, havlu ve kişisel eşyaları) konusunda bilgi verilmesini ve yukarıda belirtmiş olduğumuz uygulamanın zorunlu olduğunun aktarmalarını önemle rica ederiz.”

YURTTA KALACAKLAR

Öğrenildiğine göre çalışanlar karantina boyunca kapalı çalışma sistemi ile işlerine devam edecek, akşam ise yurtlarda kalacak.

VANGAZETESİ

 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum