Reklam
Reklam

Bu Ayda Van'da Fahiş fiyat satan fırsatçılara büyük ceza

Van'da Fahiş fiyat satan fırsatçılara büyük ceza! İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında Ramazanı ve bayramı fırsat bilerek fahiş fiyat uygulayan firma veya işletmelere yönelik denetimler artırılacak ve gerekli adli-idari işlemler ivedilikle yapılacak.

Bu Ayda Van'da Fahiş fiyat satan fırsatçılara büyük ceza
22 Nisan 2020 - 11:08
Reklam

Bakanlık ayrıca ramazanın sağlıklı, huzurlu ve güven içerisinde idrak edilebilmesi için her ilin kendi özelliği göz önünde bulundurularak, İl Pandemi ve il/ilçe Hıfzıssıhha Kurullarınca gerekli sağlık tedbirlerinin planlanması ve uygulanması, konunun valiler ve kaymakamlar ile emirleri altındaki kolluk kuvvetleri ve diğer görevlilerce takip edilmesi, ilgili birimlerle iş birliği ve koordinasyonun sağlanarak gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi.

Alınan kararlara uymayan iş yerleri ve vatandaşlara, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılması talimatı verildi.
 
VAN - 0544 409 0328
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum