Reklam
Reklam

Bu Genelge Milyonları İlgilendiriyor- Çoğu Şey Eskisi Gibi Olmayacak

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Ramazan Ayı Tedbirleri" konulu genelge gönderdi.

Bu Genelge Milyonları İlgilendiriyor- Çoğu Şey Eskisi Gibi Olmayacak
Editör: SEVDA YETKİN
12 Nisan 2021 - 13:39 - Güncelleme: 12 Nisan 2021 - 13:43
Reklam
Vatandaşların toplu katılım gösterdiği iftar, sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren her türlü etkinliğe ve iftar çadırlarına müsaade edilmeyecek.

Salgının yayılımında ev içi bulaşma oranının yüksekliği nedeniyle vatandaşların iftar veya sahurlarda misafir kabul etmemeleri konusunda farkındalıklarını artıracak faaliyetler ve duyurulara önem verilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın duyurusuna uygun şekilde geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da teravih namazlarının evde kılınmasına devam edilecek.

Öte yandan salgının oluşturduğu riskin artırılmaması açısından teravih namazı nedeniyle evler başta olmak üzere çeşitli yerlerde bir araya gelinmemesi konusunda vatandaşlara sık sık duyuru yapılacak.

Ramazan ayı süresince iftar saati ve hemen öncesinde oluşabilecek pide kuyruklarının da önüne geçilecek. Fırınlardaki özel sipariş üretimi de dahil pide ve ekmek üretimi iftardan 1 saat önce sonlandırılacak ve iftar saatine kadar sadece satış yapılabilecek. İftardan sonra fırınlarda üretim, satış ve diğer hazırlık işlemlerine devam edilecek.

VAN GAZETESİ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum