Reklam

Çaldıran'da Onlarca Hayvan Vahşice Katledildi

Van’ın Çaldıran ilçesindeki metruk bir evde işkenceyle öldürüldüğü söyleyen 60-70 köpek ölüsü tespit edildi.

Çaldıran'da Onlarca Hayvan Vahşice Katledildi
Editör: SEVDA YETKİN
07 Nisan 2021 - 15:27 - Güncelleme: 07 Nisan 2021 - 15:37
Reklam
Van’ın Çaldıran ilçesindeki metruk bir evde rahatsız edici kokuların gelmesi üzerine mahalle sakinleri belediye yetkililerine haber verdi. Bunun üzerine yapılan incelemede vahşice öldürülen 60-70 köpek ölüsü tespit edildi.

Olayla ilgili açıklamada bulunan Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, “İlçemizde maalesef vahşice ve hunharca, insanlıktan nasibini almamış kişi ya da kişiler tarafından çok sayıda hayvan katledilmiş. Bu yapılan katliamı şiddetle kınıyoruz. Konunun emniyet güçlerine bildirilmesi ile birlikte inceleme başlatmış.

Temennimiz bu vahşice yapılan katliamın sorumlularının bir an önce bulunması ve adalet önüne çıkarılmasıdır. Çaldıran Belediyesi olarak da katillerin bulunması için elimizden gelebilecek her türlü çalışmalarımızı aralıksız yürütüyoruz. Yaşanan olay bizleri ve ilçe halkını çok üzmüştür.

Hayvan sevgisi olmayan bir insan, asla insan ve vatan sevgisinden anlayamaz. Yüce dinimizde hayvan sevgisi cennete girmenin vasıtası olarak bildiriliyor. Kainattaki her şey sevgiden doğmuş ve sevgiden doğan her canlıyı sevmek zorundayız. Yaşanan olaydan dolayı ilçem adına üzüntümüzü belirtir, adaletin bir an önce tecelli etmesini temenni ederim” dedi.

VAN GAZETESİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum