Reklam
Reklam

Çalışanların parasını vermeyince, işletme sahibi ve oğlu hastanelik oldu

İddiaya göre; 3 aydır maaşlarını alamayan işçiler, alacakları için iş yerini basarak para istemeleri üzeirne kavga çıktı.

Çalışanların parasını vermeyince, işletme sahibi ve oğlu hastanelik oldu
Editör: Van Haber
17 Nisan 2021 - 23:13
Reklam
Uzun süredir ulusal yayın hayatını sürdüren TV kanalı, personellerin maaşlarını ödemekte zorluk çekmesi üzerine, youtube yayınına geçti. Bunun üzerine; personellerin 3 aylık parasını vermeyen işletme sahipleri darp edildi.

Yaklaşık 3 aydır hak arayışlarını sürdüren Uçankuş TV'nin alacaklı çalışanları, kanal binasını bastı. Alacakları konusunda olumsuz yanıt alan çalışanlar, çıkan kavgada Uçankuş'un sahibi Can Tanrıyar'ı ve oğlunu hastanelik etti.

Medyaradar'ın haberine göre; Can Tanrıyar'ın sahibi olduğu Uçankuş TV'de skandal bir olay daha yaşandı. İnternet ve TV yayınlarıyla yayın hayatını sürdüren Uçankuş TV'nin 3 aydır maaşlarını alamayan çalışanları, bugün hak arayışları için kanal binasına gitti.

İşten çıkartılan 80 kişiden 50'si alacakları konusunda Can Tanrıyar ve oğlu Anılcan Tanrıyar ile konuşmaya çalıştı. Ancak Tanrıyar'dan aldıkları olumsuz yanıt üzerine arbede yaşandı. Yaşanan arbedede Can Tanrıyar ve oğlu Anılcan aldıkları yumruk darbeleri sonrasında hastanelik oldu. 

Olayın ardından baba oğul, karakola giderek ifade verdi.

Öte yandan geçtiğimiz aylarda maddi sorun yaşayan Uçankuş TV'nin uydu yayını kesilmişti. Youtube üzerinden yayınları devam eden kanalın 130 çalışanı maaşların ödenmemesi nedeniyle noterden ihtar göndermiş aynı zamanda SGK'ya şikâyette bulunmuştu.

KAYNAK: SON DAKİKA
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum