Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 'EYT sorununu biz çözeceğiz'

Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi: “Devleti yönetmek aslında çok kolaydır. Devasa bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yönetmek neden kolaydır? Emin olun Allah inandırsın devleti yönetmek, Cumhuriyet Halk Partisi’ni yönetmekten çok daha kolaydır. Neden biliyor musunuz? Devlette herkesin görevi yasalarla tanımlanmıştır...

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 'EYT sorununu biz çözeceğiz'
18 Kasım 2019 - 09:14
Reklam
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Seçimi kaybetsem de EYT’de yokum” açıklamasına yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Seçimi kaybetme noktasına gelmesi tabii Erdoğan’ın başarısızlığını gösteriyor. EYT’liler hiç meraklanmasınlar, onların sorunlarını çözeceğiz. Erdoğan ve iktidarı, Türkiye’nin bugüne kadar ki hiçbir sorununu çözmedi, tam tersine sorun üretti. Ben buradan vatandaşlara söz veriyorum, Türkiye’deki bütün sorunları akılcı, tutarlı politikalarla istişare ederek çözeceğiz” dedi.

‘DEVLETİ YÖNETMEK KOLAY’

Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi: “Devleti yönetmek aslında çok kolaydır. Devasa bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yönetmek neden kolaydır? Emin olun Allah inandırsın devleti yönetmek, Cumhuriyet Halk Partisi’ni yönetmekten çok daha kolaydır. Neden biliyor musunuz? Devlette herkesin görevi yasalarla tanımlanmıştır. Tepeden tırnağa cumhurbaşkanından en aşağıdaki muhtara kadar herkesin görevi kanunla tanımlanmıştır.  Devlette liyakat sistemi yerine sadakat sistemini getirdiğinizde tepedekinin her talimatını yerine getiren bir devlet yapılanması ortaya çıkar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yaşadığı en temel sorun nedir? En temel sorun liyakat sisteminin çökmesidir. Yani işin ehline teslim edilmemesidir. Devlette liyakatı sağlayın ki sistem rahat bir şekilde sorunlara çözüm üretebilsin.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum