Çocuklar Ve Sağlık Çalışanları Arasında Gönül Köprüsü Kuruldu

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezinde “Hasta Çocuklara Yönelik Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında “Minik Hayaller Çocuk Mağazası” açıldı.

Çocuklar Ve Sağlık Çalışanları Arasında Gönül Köprüsü Kuruldu
Editör: SEVDA YETKİN
18 Ocak 2021 - 14:55 - Güncelleme: 18 Ocak 2021 - 15:13
Reklam
Reklam
Açılışına katılan Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın, hayallerine ulaşabilmeleri için öncelikle sağlıklı olmaları, sağlıklı olabilmeleri için de mutlu olmaları gerekir. Biz de Minik Hayaller Çocuk Mağazasını açarak, çocuklarımızı bir nebze de olsa mutlu etmek ve hayallerini gerçekleştirebilmeleri için onlara katkıda bulunmak istiyoruz. Mağazanın açılışına öncülük eden Başhekim Dr. Öğretim Üyesi Ümit Haluk İliklerden, öğretim üyelerimiz ve sağlık personelimize; ayrıca mağazaya bağışlarıyla katkı sunan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederim” dedi.
Minik Hayaller Çocuk Mağazası projesi hakkında Rektör Şevli’ye bilgi veren Başhekim Ümit Haluk İliklerden, “Mağazayı açmamızın amaçlarından biri, bölgemizin her tarafından hastanemize gelen ve uzun süre yatışı gerçekleşen hasta çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilmektir. Bir diğer amaç da çocuklarımız ve sağlık çalışanlarımız arasında bir gönül köprüsü kurmak ve bu sayede çocuklarımızın ileride sağlık çalışanlarına karşı olumlu davranış göstermelerini sağlamaktır” ifadelerini kullandı.VAN GAZETESİ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum