Reklam

Çöp Atmak Hiç Bu Kadar Eğlenceli Olmamıştı

 Edremit Belediyesi, hayata geçirdiği basketbol potası şeklindeki pet şişesi çöp kutularıyla çöp atmayı eğlenceli hale getirirken, çevre bilinci oluşturmayı da amaçlıyor.

Reklam
Çöp Atmak Hiç Bu Kadar Eğlenceli Olmamıştı
22 Kasım 2019 - 15:34 - Güncelleme: 22 Kasım 2019 - 15:41
Reklam
Reklam


 Van’ın Edremit Belediyesi ‘Geri Dönüşüm Projesi’ne tam destek amacıyla ilçe merkezinin bir çok noktasına basketbol potası görünümündeki ambalaj atık toplama kutusu yerleştirilerek ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılması konusunda güzel bir çalışmaya imza attı.
 Edremit Belediyesi, hayata geçirdiği basketbol potası şeklindeki pet şişesi çöp kutularıyla çöp atmayı eğlenceli hale getirirken, çevre bilinci oluşturmayı da amaçlıyor. Edremit Belediyesi, doğal kaynakların ve çevrenin korunmasını sağlamak ve geri dönüşümün teşvik edilmesi amacıyla bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Sıfır Atık Projesi kapsamında çeşitli çalışmalar yaparak, öğrenciler başta olmak ilçe halkına çevre bilincini aşılayan Edremit Belediyesi, şimdi de basketbol potası şeklindeki çöp kutularıyla özellikle pet şişelerin geri kazanımı adına önemli bir projeye imza attı.
   “Geleceğini çöpe atma, pet şişeni potaya at” sloganı ile hayata geçirilen proje kapsamında ilk potalar Edremit Kent Meydanı ve Prestij Cadde’ye bırakıldı. Geçiş noktalarına yerleştirilen potalara ilk pet şişelerini atanlar öğrenciler ve vatandaşlar  oldu. Pet şişe atmanın ilk defa bu kadar eğlenceli hale geldiğini belirten vatandaşlar, kimi turnike kimi ise smaç gibi basket atma yarışı içine girdi.
  Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, basket potası şeklindeki çöp kutuları ile toplanan atıkların geri dönüşüme kazandırılarak ülke ekonomisine katkı sunacağının altını çizdi. Başkan Say, “Plastik türü çöpler asırlar boyunca doğada kalabiliyor.  Ama bizim hedefimiz bunları tekrar değerlendirerek ekonomiye katkı sunmak. Proje ilgi görüyor. Özellikle gelecek nesile bu duyarlılığı aşılamak, bizler için daha da önemli” dedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum