Reklam
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Göç ve mülteciler hakkında konuştu

Erdoğan, Göç ve mülteciler hakkında video konferansla bağlanarak katılımcılara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Göç ve mülteciler hakkında konuştu
Editör: Van Haber
23 Haziran 2020 - 18:51
Cumhurbakanı Recep Tayip Erdoğan Göç flim festivalinde kapanış konuşması gerçeklerştirdi. İşte o konuşmanın detayları....

Mülteciler konusunda barınmadan sağlığa, eğitimden sosyal entegrasyona kadar hemen her alanda kapsamlı politikalar yürüttüklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ancak bu süreçte, Avrupa Birliği başta olmak üzere, lafa gelince demokrasi ve insan hakları savunuculuğunu kimseye bırakmayan ülkelerden herhangi bir destek alamadıklarını vurguladı.

Verilen sözlerin tutulması üzerine Türkiye’nin düzensiz göç yükünü tek başına omuzlamak zorunda bırakıldığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'ya gidebilen göçmenlerin ırkçı, ayrımcı ve düşmanlaştırıcı politikaların kurbanı olduğunu da sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçen yıl Türkiye-Yunanistan sınırında yaşanan insanlık dışı görüntüler, kimi batılı ülkelerin göçmenlere yönelik bakışını göstermesi açısından son derece ibretliktir. Koronavirüs salgını ise göçmenlerin sıkıntılarını artırmış, zaten kırılgan olan durumlarını daha da zorlaştırmıştır” dedi.

VAN GAZETESİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum