Reklam
Reklam
Reklam

"Dengbej Kava 'ya Başkan Aslan sahip çıktı

Van gazetesi Ailesi olarak bizde daha önce dengbej kavayı kültür sokağında görüp sesinden etkilenip haberini yapmıştık bizim gibi sesinden etklenmiş olacakki İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan da dengbej kavayı ziyaret etti

"Dengbej Kava 'ya Başkan Aslan sahip çıktı
04 Şubat 2020 - 12:45 - Güncelleme: 04 Şubat 2020 - 12:57
Reklam
Reklam


 Van gazetesi/van haber

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, daha önce Kültür Sokak’ta karşılaştığı ve okuduğu kürtçe uzun havasından etkilendiği  “Dengbej Kava İnal’ın Bostaniçi Mahallesi’nde bulunan evine misafir oldu. 


Kava İnal ve ailesi ile yakından ilgilenen Kaymakam ve Başkan Vekili Aslan, maddi yetersizlik sebebiyle okula gidemeyen Kava’ya eğitim desteğinin verilmesi ve  aileye gerekli sosyal yardımların arttırılması hususunda yetkililere gerekli talimatlar verdi.


Küçük Dengbej Kava’dan bir kilamda dinleyen Başkan Vekilimiz Aslan, konuşmasında şunları kaydetti,  “Kava çok yetenekli bir çocuk. Onunla Kültür Sokak’ta esnaflarımızı ziyaret ederken tanıştım. Güzel bir sesi olduğunu fark edince bir şarkı söylemesini istedim.


 Etkileyici bir sesi olduğunu görünce, arkadaşlarıma ileride ziyaret etmek istediğimi söyledim. Sağolsun arkadaşlar evini bulup beni haberdar ettiler. Bende Kava’yı evinde ziyaret ettim. Bundan sonraki süreçte hem eğitimine destek olacağız hem de müzik alanındaki yeteneğine yardımcı olacağız. Belediye olarak yapacağımız kültürel etkinliklerde de kendisine yer vermeyi planlıyoruz.” 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum