Reklam
Reklam
Reklam

Deva Partisine Beklenen isim belli oldu – Kurucular açıklandı

Van’ın köklü ailelerden biri olan Semra Odabaşı Deva Partisi Van İl Başkanı oldu. Peki, Semra Odabaşı Kimdir?

Deva Partisine Beklenen isim belli oldu – Kurucular açıklandı
09 Temmuz 2020 - 23:59
Reklam
Reklam

Semra Odabaşı DEVA Partisi Van İl Başkanı oldu.

Semra Odabaşı Kimdir?

DEVA Partisi Van İl Başkanı Semra Odabaşı, 1959 yılında Van’da doğdu.
 
İlk ve ortaöğrenimini Van’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi’nde İktisat Bölümü ön lisans ve Medya ve İletişim lisans bölümlerini; Van Eğitim Enstitüsü’nde Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nü tamamladı. YYÜ’de Kariyer ve Meslek Danışmanlığı yüksek lisans eğitimine devam etmekte. Uzun yıllar Türkçe ve sınıf öğretmenliği yapan Odabaşı, TRT’de spikerlik yaptı; Eğitim, Kültür ve Çocuk programları hazırladı ve sundu. 2000 yılında YYÜ’de Radyo ve Televizyon Bölümü’nde ders vermeye başladı. Kendi kurduğu kültür merkezinde çocuklar için bale, piyano ve İngilizce dersleri sundu. Van’da yabancı dil kursu ve kolej kurarak birçok öğrenciye burslu eğitim verdi. Kurduğu dernek ile AB projeleri yürüttü. Van kültürü ile ilgili belgeseller hazırladı.
 
VANTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı olarak görev aldı. Dezavantajlı kadınlar için eğitimler verip atölyeler kurdu. Uluslararası sempozyumlarda çocuk ve medya üzerine bildiriler yayınladı. Evli ve iki çocuk annesidir.
 
Sosyal Medyada Semra Odabaşı, Deva Partisi genel başkanına teşekkür etti.

Odabaşı,“Sayın Genel Başkanım Ali Babacan'a ve Değerli Genel Merkez Kurucu Üyelerine teveccühlerinde , tüm hemşerilerime destekleri ve iyi niyet mesajlarından dolayı teşekkürlerimi sunarım.”
 
VAN GAZETESİ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum