Reklam
Reklam

Din-Bir-Sen Van il Başkanı Halit Tuci'den Kurban Bayramı Mesajı

Din-Bir-Sen Van il Başkanı Halit Tuci,  Kurban Bayramı nedeniyle Bayram Mesajı yayınladı.

Din-Bir-Sen Van il Başkanı Halit Tuci'den Kurban Bayramı Mesajı
30 Temmuz 2020 - 09:05 - Güncelleme: 30 Temmuz 2020 - 09:22
Reklam

Din-bir-Sen Van İl Başkanı Halit Tuci, “Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının en yoğun şekilde yaşandığı, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren bir Kurban Bayramı’na daha erişmiş bulunmaktayız.

İnancımızda ve toplumumuzda çok özel yeri olan dini bayramlarımız, sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü gibi güzel hasletlerimizi pekiştirirken, dargınlıkları sona erdirmekte, barışa ve muhabbete vesile olmakta, ihtiyaç sahiplerine daha çok elin uzanmasına imkân sunmaktadır. 

Unutmayalım ki; asırlarca, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği bu kadim topraklarda bizi güçlü kılan, vatandaşlarımızın birbirine karşı olan gönülden bağlılığı, aziz milletimizin yardımseverliği, milli birlik ve beraberliğimize olan sarsılmaz inancımızdır.

Hayatımıza feyz ve bereket katan Kurban  Bayramını, bu yıl maalesef tüm dünyanın mücadele verdiği ve ülkemizi de tehdit eden koronavirüs salgınının etkisinde idrak etmek zorunda kalacağız. Bu bayramda bizlere düşen görev, yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzelliğini en güzel şekilde yaşayıp, yaşatmaktır. 

Gerek ülkemizin, gerekse tüm dünyanın sıkıntılı bir dönemden geçtiği bu günlerde, millet olarak birlik beraberlik anlayışı içinde birbirimize daha da sıkı kenetlenerek bu zor günlerin üstesinden geleceğimizi unutmamalıyız.

Dünyamız bugün büyük bir salgın hastalıkla mücadele ediyor. Siz değerli büyüklerimiz belki de ikinci kez alıştığınız ve hak ettiğiniz kalabalık ziyaretlerden uzak olacaksınız. Temennimiz, içinde bulunduğumuz bu mukaddes atmosferin, tüm inananlar için bütün güzelliklerin yaşanmasına vesile olmasıdır. Biliyoruz ki bugünleri de geride bırakacak; daha nice güzel ve mutlu günlerde hep birlikte olacak, ellerinizden öpecek ve kucaklaşacağız.

Bu güzel bayramı, bugün vatanımızda huzur içerisinde idrak etmemizi; ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum.

Bu duygularla  Kurban Bayramı’nın ülkemize ve dünyaya mutluluk, huzur ve barış getirmesiyle tüm belâlardan kurtulmasını diliyor, birlik ve beraberlik içerisinde nice güzel bayramlara ulaşmak dileğiyle tüm Vanlı hemşehrilerimin Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.  
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum