Reklam
Reklam
Reklam

DOĞU İLLERİ İÇİN ÇIĞ UYARISI

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre,"Bölgede çığ tehlikesi Oduğunu belirterek vatandaşları uyardı ekiplerinde hazır birşekilde beklemeleri gerektiklerini belittiler

DOĞU İLLERİ İÇİN ÇIĞ UYARISI
04 Şubat 2020 - 10:32
Reklam
Reklam

 Van gazetesi/van haber 


Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada Geçen haftadan bu yana kent merkezi ve ilçelerde çalışmalarını yürüten karla mücadele ekipleri, kalan yolların açılması için çaba gösteriyor.


Van, Muş, Hakkari ve Bitlis'te, kardan dolayı 72 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor.

Hakkari

Hakkari'de kar yağışı nedeniyle 1 köy ve 5 mezranın yolu ulaşıma kapandı.

Önceki gün kapalı olan 30 yerleşim biriminden 24'ünün yolunu açan İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, kapalı 6 yolu açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Muş

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri kar yağışı nedeniyle kapanan 311 köy yolundan 302'sini açtıklarını söyledi.

Kapalı 9 köy yolunun açılması için ekiplerin aralıksız çalıştığını  acil durumlar için ekiplerin hazır bekletildiğini belirtti.

Üçevler bölgesinde yürütülen çalışmaları inceleyen İl Özel İdaresi , kar kalınlığının 3 metreye kadar ulaştığı bölgede zorlu bir çalışma yürüttüklerini ifade ederek "Bölgede çığ tehlikesi var. Devletin bize verdiği imkanlar doğrultusunda yoğun şekilde çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın ulaşımını sağlamak için mücadele ediyoruz."

Bitlis

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kentte kardan dolayı 33 köy yolunun ulaşıma kapandığını söyledi.

Köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmaların yürütüldüğünü belirten Kurtkan, acil durumlar için ekiplerin hazır bekletildiğini kaydetti.

Çığ uyarısı

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava çok bulutlu ve zaman zaman karlı olacak.Günün en yüksek sıcaklığının Van'da 3, sıfırın altında olmak üzere Muş'ta 3, Hakkari ve Bitlis'te 2 derece olması öngörülüyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum