Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

EDREMİTLİLERİN YÜZÜ GÜLECEK

Van’ın Edremit ilçesinde, ulaşım güzergahları Van Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çözüme kavuştu.

EDREMİTLİLERİN YÜZÜ GÜLECEK

Van’ın Edremit ilçesinde, ulaşım güzergahları Van Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çözüme kavuştu.

Reklam
EDREMİTLİLERİN YÜZÜ GÜLECEK
Editor: SEVDA YETKİN
31 Ocak 2020 - 16:56
Reklam
Reklam


VAN GAZETESİ/VAN HABER   Edremit Belediyesi ile Van Büyükşehir Belediyesi, ilçede toplu taşımada yaşanan güzergah sorunu için geçtiğimiz günlerde bir araya gelmişti. İlçe vatandaşlarından gelen yoğun talep üzerine Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ile yapılan toplantıda alınan kararlar uygulamaya koyuldu. TOKİ konutlarında oturan vatandaşların ilçe merkezi başta olmak üzere bir çok noktaya ulaşımının sağlanması yönünde alınan karar bugün resmen başladı. Yolcu taşıyan 107 minibüsün yarısının Edremit Sahil Caddesi güzergahını izleyeceği öğrenilirken, mevcut güzergahların da kullanılacağı belirtildi. 

Otobüsler İçin de çalışmalar sürüyor

 Aynı uygulamanın Van Büyükşehir Belediyesi halk otobüsleri için de yapılacağı belirtilirken, bunun için yolların fizibilite çalışmalarının yapılacağı öğrenildi. Yolların genişletilerek, iyileştirilmesi ile aynı uygulamanın otobüsler için de yapılacağı vurgulandı. TOKİ konutlarında ikamet eden vatandaşların, ilçedeki kamu kurumları başta olmak üzere ilçe merkezini bu  uygulamayla rahatlıkla kullanabileceklerine  vurgu yapılırken, yeni ulaşım güzergahlarının hayırlı olması dileklerinde bulunuldu.

Edremit Belediyesi’ne ve Büyükşehir’e teşekkür

 Yeni güzergahtan dolayı memnuniyetlerini dile getiren Esentepe Mahallesi Muhtarı Servet Güleşçe ve vatandaşlar, Edremit’in bundan dolayı rahat bir nefes alacağını dile getirdi. Taleplerini dikkate alan başta Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Edremit Kaymakamlığı ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na teşekkür eden Güleşçe ve vatandaşlar, memnuniyet duyduklarını vurguladılar. Edremit çarşı merkeze gitmek için 2 araç değiştirdiklerini kaydeden Güleşçe, “Şimdi vatandaşlarımız tek araçla istedikleri zaman Edremit merkeze gidebilecekler. Ulaşım güzergahı değişikliğinden dolayı son derece mutluyuz. Emeği geçenlere şükranlarımız iletiyoruz” dediler. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    3 ay önce
    Muhtarın işi yok ve gezmeyi de seviyor galiba neresi. Iyi oldu van merkez de çalışanlar için çok kötü oldu minibüs ilçe turu attırıyor resmen artık gelen minibüsler e soracağız Edremit tek giderse binmeyecegiz
Reklam
Reklam