Reklam
Reklam
Reklam

Erdoğan Detayı Şaşırttı

Yeni yıla girmeden sadece birkaç gün önce Somali'de korkunç bir saldırı meydana geldi, aralarında iki Türk vatandaşın da olduğu 90 kişi yaşamını yitirdi.

Erdoğan Detayı Şaşırttı
02 Ocak 2020 - 16:13 - Güncelleme: 02 Ocak 2020 - 17:12
Reklam
Reklam


 Yeni yıla girmeden sadece birkaç gün önce Somali'de korkunç bir saldırı meydana geldi, aralarında iki Türk vatandaşın da olduğu 90 kişi yaşamını yitirdi. Bugün Somali'de saldırıyı üstlenen El Kaide'nin uzantısı Eş Şebab karşıtı bir gösteri düzenlendi. Gösteriye katılanlar ellerindeki Cumhurbaşkanı Erdoğan posterleriyle terörü lanetledi. Açıklama yapan Somalililer Türkiye'ye teşekkür etti.
 Korkunç saldırının ardından bugün Somalililer terörü ve terör örgütü Eş Şebab'ı lanetlemek için bir gösteri düzenledi. Ellerinde terör karşıtı pankartlar taşıyan göstericiler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafının olduğu pankartlarla yürüdü.
 Üzerinde Somali dilinde, "Teşekkürler Başkan" ifadesinin yazdığı pankartlarla yürüyen Somali vatandaşlarından biri Reuters'a konuştu. Hassan, Türkiye'nin kurduğu Erdoğan Hastanesi'nde tedavi edilen çocuğu için minnettar olduğunu söylerken hiçbir para ödemediği için de mutlu olduğunu söyledi.
 Yaşanan saldırı sonrasında bölgeye müdahale ederek yaralılara yardım eden ülkelerin başında gelen Türkiye bugün düzenlenen gösterinin en dikkat çekici figürüydü. Saldırının ardından Eş Şebab bir açıklama yaparak saldırının Türk vatandaşlarına yönelik olduğunu duyurmuş ve hayatını kaybedenlerden özür dilemişti.van gazetesi,wanhaber,wan haber,başkan,hassan,Eş Şebab,erdoğan,türkiye,Cumhurbaşkanı,Reuters,El Kaide,türk,pankart,somali,terör,erdoğan hastanesi
 

 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum