Reklam
Reklam

Eski Van Valisinden Önemli yanıt - "YAZIK DEĞİL Mİ?"

Önceki dönemlerde Van’da Görev yapan Münir Karaloğlu, şuanda görev yürüttüğü Antalya Valiliğinde yapılan paylaşım üzerine ortalık biranda karıştı.

Eski Van Valisinden Önemli yanıt - "YAZIK DEĞİL Mİ?"
04 Mayıs 2020 - 00:30
Reklam

Önceki dönemlerde Van’da Görev yapan Münir Karaloğlu, şuanda görev yürüttüğü Antalya Valiliğinde yapılan paylaşım üzerine ortalık biranda karıştı.
 
Her zamanki gibi vatandaşın yarında olan ve vatandaşlar bire bir ilgilenen Antalya Valisinin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım dikkat çekti. Antalya'da ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımlara ilişkin paylaşımda bulundu. Bu paylaşımın altına gelen yorum hayrete düşürdü. Bunun üzerine Antalya valisi harekete geçerek yorumu yazan vatandaşın adres ve iletişim bilgilerine ulaştı. Antalya Valisinin araştırması üzerine vatandaşın daha önce yardım aldığı ortaya çıktı.

Haberin detayı şöyle:

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Twitter hesabından Antalya'da ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımlara ilişkin paylaşımda bulundu. Bu paylaşımın altına "Bu fotoğraflar gerçek değil, sadece göz boyamak için paylaşıyorsunuz, adaletsizsiniz. Benim de ihtiyacım var, gelen giden yok." yorumu yapıldı. Antalya Valiliğince yorumu yapan kişiden telefon ve adres bilgileri istendi. Yapılan araştırmada ise yorumda bulunan kişinin daha önceden her türlü yardımı aldığı ortaya çıktı. Vali Karaloğlu da Twitter hesabından söz konusu kişinin Kemer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca aktif dosyası bulunduğunu duyurdu.
 
"YAZIK DEĞİL Mİ?"

"Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketi kapsamında söz konusu kişiye 1000 lira nakdi ve gıda kolisi yardımı yapıldığını açıklayan Karaloğlu, "Bu yardımları göz boyamak için değil, sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirmek için yapıyoruz. Siz de ne olur adalet duygunuzu kaybetmeyin. Yardım aldınız mı? Verilen bilgilerde hata var mı? O zaman kimin gözünü boyuyoruz. Yazık değil mi? Binlerce insanın bu yardımları ulaştırmada emeği var. Sizin tekrar ihtiyacınız olabilir, bunu dile getirmenin yolu, yapılanı yok saymak olmamalı." ifadelerini kullandı.
 
Öte yandan söz konusu kullanıcı daha sonra Twitter hesabını kapattı.

Son dakika van - Haber Hattı: 0544 409 0328
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum