Reklam

ESNAFIMIZ FEDAKARLIK YAPACAKTIR 

Van haberleri - İçişleri Bakanlığı’nın Türkiye’yi tehdit eden koronavirüse karşı aldığı tedbirleri değerlendiren Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, esnafın fedakarlık yapmaya devam edeceğini söyledi. 

Reklam
ESNAFIMIZ FEDAKARLIK YAPACAKTIR 
17 Mart 2020 - 09:29 - Güncelleme: 17 Mart 2020 - 09:33
Reklam
Reklam

Vam haber - Van gazetesi - Koronavirüs tedbirlerini değerlendiren VANESOB Başkanı Berge: “Esnafımız bu zor günlerde milletimiz için fedakarlık yapmaya devam edecektir.” 

İçişleri Bakanlığı’nın Türkiye’yi tehdit eden koronavirüse karşı aldığı tedbirleri değerlendiren Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, esnafın fedakarlık yapmaya devam edeceğini söyledi. 

“Devletimizin ve milletimizin yanında olacağız”

Alınan son kararla birlikte eğlence, kafe, internet kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, düğün salonu, çay bahçesi, hamam ve spor merkezleri gibi birçok sektördeki esnafın faaliyetini durduracağını Berge, “Bizler her zaman olduğu gibi bu zor zamanlarda da devletimizin ve milletimizin yanında duracağız. Ahi Evran geleneğinden gelen esnaflar olarak, milletimiz için gereken tüm fedakarlığı göstereceğiz.” dedi.
 
“Esnafımız hijyene dikkat etmelidir”

“Milletimizin sağlığı için gereken tüm tedbirleri alan bir hükümetimiz var” diyen VANESOB Başkanı Berge, esnafın da alması gereken tedbirler olduğunu dile getirdi. Esnaf ve sanatkarın hijyene çok dikkat etmesi gerektiğini belirten Berge, “Halkımıza hizmet vermeye devam eden esnafımız temizliğine büyük önem vermelidir. İşyerlerini dezenfekte ederek halkımıza sağlıklı bir alışveriş ortamı sağlamalıdır.” şeklinde konuştu. 

Devlet desteğini sunmalı

Öte yandan devletin de bir takım destekler sunması gerektiğini vurgulayan başkan Berge, “Salgın süresince esnaf çekleri ileriki tarihlere ertelenmeli vergiler, SSK ve BAĞKUR primleri ertelenmeli, KOSGEB üzerinden esnafımıza faizsiz kredi verilmeli. Esnaf ve sanatkarımızın elektrik, doğalgaz, su ve internet gibi borçları da ertelenmelidir.” şeklinde konuştu. 

İşyeri sahiplerine çağrı yaptı
İşyeri sahiplerine çağrıda bulunan Berge, “Ekonomik olarak zorda kalan esnafımıza işyeri sahiplerinin de fedakarlık göstermesini rica ediyoruz. Çünkü zaten işleri durma noktasına gelen esnafımızın kapalı kaldığı sürede kirasını ödeyemeyecektir. Bu noktada işyeri sahiplerinden kira talebinde bulunmamalarını rica ediyoruz.” ifadelerini kullandı.   

VAN GAZETESİ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum