Reklam
Reklam

Hafta sonu Türkiye'nin Dört Bir Yanı O Tehlikeyle Karşı Karşıya Kalacak

Sahra Çölü üzerinden hafta sonu Türkiye'ye toz taşınacağının beklendiğini belirten Prof. Dr. Doğan Yaşar, maske uyarısı yaptı.

Hafta sonu Türkiye'nin Dört Bir Yanı O Tehlikeyle Karşı Karşıya Kalacak
Editör: SEVDA YETKİN
16 Nisan 2021 - 23:50 - Güncelleme: 16 Nisan 2021 - 23:59
Reklam
Prof. Dr. Doğan Yaşar şunları kaydetti: "Cumartesi-pazar çok yoğun miktarda gelecek. Biz onları toz olarak görmüyoruz. 'Tabakalı silikat' dediğimiz, içinde her türlü elementin bulunduğu, dünyanın ana gübreleri olarak görüyoruz. Toz taşınımı, dediğiniz zaman bereket geliyor aslında.

Lodosla beraber gelen bu toz taşınımları insanlarda genelde baş ağrısına neden oluyor. Bunun nedeni ise toz dediğimiz kil mineralleri içindeki her türlü elementin bulunması. Bu elementlerinin fazlalığı, vücutta baş ve mide ağrısına neden olabiliyor.

Bu dönemlerde özellikle bahar alerjisi olanlar, partikül tutucu maske takmalı, mümkün olduğunca dışarı çıkmamalı. Biz o tozu gözle görmüyoruz, soluyoruz. O tozun içindeki minicik partiküllerle magnezyumdan kalsiyuma kadar birçok elementin fazlalığı, sağlık sorunlarına yol açabiliyor.Mutlaka çamura bürünecektir araçlarımız. Umarım, önümüzdeki hafta yağmur daha çok yağar; çünkü bu tozlar, yağmurla birlikte aşağı iniyor. İnsin ki biz de rahatlayalım. Kapıyı, pencereyi açabilelim. Toprağa indikten sonra bize bereket olarak dönüyor." 

VAN GAZETESİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum