Reklam
Reklam
Reklam

Halkın Sorunları VEDAŞ'a Taşındı

Van Tüketiciler birliği başkanı Erhan Uğurlu halkın sorunlarını VEDAŞ'ın şirket müdürü Emrullah Okuducu'ya iletti.

Halkın Sorunları VEDAŞ'a Taşındı
24 Eylül 2020 - 12:28 - Güncelleme: 24 Eylül 2020 - 13:00
Reklam
Reklam

VEDAŞ'ın elektrik sayaçlarını  direklere çıkarmasından dolayı Tüketiciler Birliği  Van Şubesine gelen yoğun şikayetler üzerine Van Tüketiciler birliği başkanı Erhan Uğurlu, konuyu VEDAŞ Şirket müdürü Emrullah Okuducu'yla görüştü.

Van Tüketiciler birliği başkanı Erhan Uğurlu, direklere taşınan elektrik sayaçların hangi kanun mevzuatına göre yapıldığını sormak için resmi olarak üs yazışmalarını VEDAŞ Şirket müdürü Emrullah Okuducu'ya teslim ederek görüşme gerçekleştirdi. 
VEDAŞ Şirket müdürü Emrullah Okuducu asıl amaçlarının kayıp kaçak tüketimin önüne geçmek olduğuna vurgu yaparak Elektrik Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) tarafında AR GE ödülü almış akıllı sayaç PLC projesini pilot bölge olarak Gevaş'ta uygulandığını söyledi.  İlgili kanun ve yönetmenlik kapsamında Van'ın tüm ilçelerinde bu projenin uygulandığını da ekleyerek kurumlarına başvuran tüketicilerin evlerinede sayaç numaratiği koyabileceklerini dile getirdi.
Görüşme sona ermeden önce VEDAŞ Müşteri Hizmetleri Grup Müdürü Fatih Talay,  akıllı şebeke yönetim merkezinde konuyla ilgili sunumlar yaparak bu projenin bölge için büyük faydaları olacağını belirtti.


Kaynak: Vangazetesi-ÖZEL HABER

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum