Van il emniyet müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;"31.12.2021 günü Van İl Sağlık Müdürlüğünün Başkale Devlet Hastanesinde hamile bir hastanın karın ağrısı şikayeti ve bebeğin kalp atımlarının zayıfladığı teşhisi ile hayati tehlikesinin bulunduğunu
bildirmesi üzerine; Havacılık Daire Başkanlığı koordinesinde Müdürlüğümüz Havacılık Şube Müdürlüğü görevlilerince Sikorsky S70 tipi helikopter ile Van Eğitim Araştırma Hastanesine sevki sağlanarak sağlık görevlilerine teslim edildi.
bildirmesi üzerine; Havacılık Daire Başkanlığı koordinesinde Müdürlüğümüz Havacılık Şube Müdürlüğü görevlilerince Sikorsky S70 tipi helikopter ile Van Eğitim Araştırma Hastanesine sevki sağlanarak sağlık görevlilerine teslim edildi.
![Reklam](https://www.vangazetesi.com/images/reklam/atilim-grup_1.jpeg)