Reklam
Reklam

HDP'li Belediye başkanı partisinden ihraç edildi

HDP – Halkların Demokratik Partisi Genel merkezinden Doğubayazıt Belediyesi başkanı Yıldız Acar’ın partiden ihraç edildiği ve Doğubayazıt Belediye Meclis Grubunun da devam edileceği söylenildi.

HDP'li Belediye başkanı partisinden ihraç edildi
12 Temmuz 2020 - 00:08 - Güncelleme: 12 Temmuz 2020 - 00:29
Reklam

HDP genel merkezinden resmi internet sitesinde yaptığı açıklamaya göre; “Doğubayazıt Belediye Eş başkanları ile ilgili Doğubayazıt halkından, iş insanlarından, kent esnafından ve partililerimizden kurulumuza gelen yoğun eleştiri ve şikayetler üzerine Demokratik Yerel Yönetimler Kurulumuz 5 ay önce bir araştırma ve inceleme süreci başlatmış ve konu ile ilgili önemli sonuçlara ulaşmıştır.

Buna göre; Eleştiri ve şikayetlerin odağında bulunan Belediye Eşbaşkanı Yıldız Acar’ın partimizin yerel yönetimlerde esas aldığı toplumcu, şeffaf, demokratik katılımcı belediyecilik anlayışıyla uyuşmayan, ilke ve esaslarımıza açıkça ters düşen tutum, pratik ve politikalar yürüttüğüne; halkımızın bin bir emek ve bedel ile kazandığı yerel yönetim anlayışımıza layık bir duruş sahibi olmadığına dair Doğubayazıt halkımızdan gelen eleştiri ve şikayetlerin haklı ve yerinde olduğu sonucuna varılmıştır.

Gelinen aşamada, ortaya çıkan tablo nedeniyle Doğubayazıt Belediye Eşbaşkanı Yıldız Acar’ın Demokratik Yerel Yönetimler Kurulumuz ile bugün itibariyle siyasi ve herhangi bir bağı kalmamıştır.
Kurulumuz ayrıca Yıldız Acar’ın partimizin yerel yönetim politikasına verdiği zarar, halkının çelikten iradesini layıkıyla temsil etmek yerine kişisel ve kimi grupsal öncellikleri esas almış olması nedeniyle parti üyeliğinden kesin ihraç talebi ile Parti Merkez Disiplin Kurulu’na sevk ettiğimizi de değerli halkımız ve tüm kamuoyuyla paylaşmak isteriz.

Doğubayazıt Belediye Meclis Grubumuz, parti ilkelerimiz ve toplumcu belediyecilik anlayışımız çerçevesinde çalışmalarını kararlılıkla sürdürecektir.”denildi.
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum