HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, 'Ben vekil olarak sizden izin almak zorunda değilim'

Van Haber, Van Gazetesi  |  Van Özalp ilçesinde iş yerleri yanan esnafları ziyaret eden HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, polisten izin almak zorunda olmadığını ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdiğini ifade etti.

HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, 'Ben vekil olarak sizden izin almak zorunda değilim'
Editör: Van Haber
14 Kasım 2020 - 10:53

Van Haber, Van Gazetesi  |   Van'da esnaf ziyaretlerini gerçekleştiren HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, Polis memurlarıyla izin tartışması yaşadı.

Polis memuru basın açıklaması yapıldığını ve burada toplanmanın yasak olduğunu belirtmesi ardından HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç ile polis arasında kanun tartışması yaşandı.

Polis Memuru Kaymakamlıktan izin alınması gerektiğini belirtmesi üzerine HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, esnafları dolaştıklarını, basın açıklaması yapmadığını ve milletvekili olduğundan dolayı izin alınması gerekmediğini açıkladı.

HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, " Bir siyasi parti esnafını gezerken, Bir siyasi parti faaliyetlerini gerçekleştirirken izin almak zorunda değildir. Burası terör bölgesi değil, burası kayyum bölgesi. Kayyum bölgesi olduğundan dolayı siz tedbir alıyorsunuz. Siz güvenliğimizi alın. Ben esnafla görüşeceğim."dedi.

VAN GAZETESİ - ÖZEL HABER 
Kaynak:  12 Kasım 2020 - Youtube 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum