Reklam

Her yer alevler içinde içinde kaldı sosyal medya ayağa kalktı

Van haber - Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'ta ayrılıkçı Sinn Fein partisi üyeleri ve yetkililerinin bir cenaze töreni sırasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yasaklarını ihlal etmesi ile birlikte alevler içinde kalan işyerleri görenleri şok etti.

Her yer alevler içinde içinde kaldı sosyal medya ayağa kalktı
08 Nisan 2021 - 12:39 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 12:47
Reklam
Van haber - Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'ta ayrılıkçı Sinn Fein partisi üyeleri ve yetkililerinin bir cenaze töreni sırasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yasaklarını ihlal etmesine birlik yanlılarının tepki göstermesi sonucu geçen hafta başlayan gösteriler devam ediyor.

Olayların yaşandığı bölgeden gelen fotoğraflar görenleri şoke etti. Her yerin alevler içinde kaldığı görüntüler yaşanan şiddetin boyutunu açıkça ortaya koyuyor.

Avrupa Birliği (AB) ile varılan Brexit anlaşması gereği Kuzey İrlanda ve Birleşik Krallık'ın geri kalanı arasında ticarete sınırlama getiren düzenlemenin de diğer sebebi oluşturduğu gösterilerde otobüs ateşe verildi.

Bir foto muhabirinin saldırıya uğradığı olaylarda polise taşlarla saldıran birlik yanlıları, ayrılıkçılarla da çatışırken, çok sayıda polisin atılan taşlar nedeniyle yaralandığı kaydedildi.

Olayların iki tarafı ayıran ve "barış duvarı" olarak bilinen Shankill Yolu yakınlarında gerçekleştiği ifade edildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum