Reklam
Reklam

İçişleri Bakanlığı patlama ile ilgili soruşturma başlattı

Havai fişek fabrikasında dün saat 11.15’te meydana gelen ve yaklaşık 50 kilometre uzaklıktan, kentin birçok noktasından duyulan patlamalarda 4 kişi hayatını kaybetmiş, 114 kişi yaralanmış, 3 kişinin de kayıp olduğu bildirilmişti.

 İçişleri Bakanlığı patlama ile ilgili soruşturma başlattı
04 Temmuz 2020 - 15:45
Reklam
Reklam

 Sakarya Hendek’teki Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda dün yaşanan patlamayla ilgili üç kişi için gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı verilenlerin sorumlu müdür ile 2 ustabaşı olduğu öğrenildi.

Hendek ilçesi Yukarıçalıca mevkisinde yaklaşık 15 dönüm alan üzerine kurulu havai fişek fabrikasında dün saat 11.15’te meydana gelen ve yaklaşık 50 kilometre uzaklıktan, kentin birçok noktasından duyulan patlamalarda 4 kişi hayatını kaybetmiş, 114 kişi yaralanmış, 3 kişinin de kayıp olduğu bildirilmişti.

 İçişleri Bakanlığı patlama ile ilgili soruşturma başlatmış ve 3 müfettiş görevlendirmişti.
İçişleri Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Sakarya Hendek’te, havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamayla ilgili olarak idari soruşturma başlattı. Bu kapsamda Bakanlığımızca; 1 Mülkiye Başmüfettişi, 1 Polis Başmüfettişi ve 1 Jandarma Müfettişi görevlendirildi.

VANGAZETESİ

 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum