Reklam

İPEKYOLU KALİTELİ KONFORLU VE GÜVENLİ YOLLARA KAVUŞUYOR 

İpekyolu Belediyesi, Merkez mahallelerden kırsala kadar ilçenin birçok noktasında yol çalışmalarına aralıksız devam ederken, ilçenin farklı noktalarında kadastral yol çalışmaları da sürüyor.

İPEKYOLU KALİTELİ KONFORLU VE GÜVENLİ YOLLARA KAVUŞUYOR 
Editör: Van Haber
18 Haziran 2020 - 16:14

Değişim ve dönüşüm sürdüğü İpekyolu’nda yol yapım çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Yolun medeniyetle eşdeğer tutulduğu İpekyolu Belediyesi’nde, yeni yol çalışmaları her geçen gün artıyor. Yol bakım, onarım ve yeni yol açma çalışmalarının devam ettiği İpekyolu’nda çalışmaların bu hafta ki durağı; Buzhane ve Bahçıvan mahalleleri oldu. 

Trafik yoğunluğunun her geçen gün arttığı İpekyolu ilçe merkezinde, yol çalışmalarını aksatmadan sürdüren İpekyolu Belediyesi, çalışmalarını merkezle sınırlı tutmayarak, kentin arka mahallelerinde de sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde; Halilağa ve Selimbey Mahallesi bağlantısı, Selimbey Mahallesi Fedakar sok. Buzhane Mahallesi  Zambak 3.Sokak  Selimbey Mahallesi Uysal Çıkmaz Sokaklar, Vali Mithatbey Mahallesi  Yukarı Norşin Camii önü yol açma ve yapım çalışmaları, Halilağa Mahallesi Eski Kale Caddesi Zambak Süys 1. Çıkmaz Hafıziye Mahallesi Nanyemez Baba Camii yanındaki çıkmazda Hafıziye Mahallesinde, Uzun Sokağı Gölbaşı Caddesine bağlayan alanlarda yol yapımları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulmuştu. Yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam eden İpekyolu Belediyesi bu hafta ise Buzhane Mahallesi Zümrüt 2 ve 3. Sümen Sokaklarda 2100 metrelik çıkmaz sokakların yapımına başlarken,  Bahçıvan Mahallesi Meçhul Asker Çıkmaz Sokak da trafiğe açıldı.

İmarda mevcut ancak yıllardır açılmayan çıkmaz sokakları açarak, vatandaş mağduriyetini giderdiklerini belirten İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini belirterek ; “ Yol medeniyet demektir. Yol yapım çalışmalarımızı sürdürürken vatandaşlarımız ve mahalle muhtarlarımızla istişarede bulunarak, onların görüş ve önerileri doğrultusunda ihtiyaca binaen yolların yapımına başlıyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde İpekyolu ilçemizde çıkmaz sokak olarak adlandırılan tek bir yol kalmayacağı gibi, asfalt serim, parke taşı döşeme ve stabilize yol yapım çalışmalarımızla İpekyolu’nda yeni bir dönem başlatıyoruz.” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İzzettin EKİNCİALP
    7 ay önce
    Uzun sokak KB okulu arkası duvarları tıkılıp öylece bırakıldı her taraf toz ve Balicilere mekan oldu çöp alanı olmuş bütün Van gazeteleri görmeden aynı haberi yapılmış gibi yazıyor 100 metrelik alan öylece duruyor ne gelen var ne giden yapmayın arkadaşlar ilgililere duyurun lütfen.