Reklam
Reklam

İran'ın 100 girişimcisi ve yatırımcıları Van'a geliyor - Bir müjdede Van Gazetesi'nden

Van ve İran bölgesinde köprü oluşturan Van Gazetesi ailesi, İran görüşmelerinde Van iline 100' yakın İranlı iş insanı geleceği müjdesi verildi.

İran'ın 100 girişimcisi ve yatırımcıları Van'a geliyor - Bir müjdede Van Gazetesi'nden
Editör: Van Haber
03 Mayıs 2021 - 11:35 - Güncelleme: 03 Mayıs 2021 - 12:15
İran'ın tüm şehirlerinde bulunan girişimciler ve yatırımcıların Türkiye'nin Van iline gelecek.

İran'ın tüm şehirlerinden girişimciler ve yatırımcılar yakında Türkiye'nin Van iline geleceğini bildiren Sharif Naghizadeh, Farsça Van Gazetesi'ne müjdeyi verdi.

Savalan Company CEO'su ve Omid İş Arama Enstitüsü Direktörü Sharif Naghizadeh ile söyleşide Geçtiğimiz yıl, Tahran, İsfahan, Tebriz ve diğer İran şehirlerinden bir grup girişimci ve yatırımcının Van şehrinde Türk yatırımcı ve girişimcilerle buluşmayı planladığını söyledi.

Bu nedenle, VAN TSO'ya bir mektup yazarak, Van şehrinden başlamasını rica etti. 
Sharif, geçen yıl Dr. Abbasi ile imzalanan Batı Azerbaycan Eyaleti Teknik ve Mesleki Eğitim Teşkilatı ile bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Sharif Naghizadeh, "Van ilini çok seviyoruz. İş adamlarımızı ve girişimcilerimizi Van halkına kazandırıyoruz. Allah nasip ederse sınırların açılması durumunda 100 kişilik girişimci ve yatırımcıları Van iline getireceğiz. İran ve Türkiye için güzel işler yapacağımıza inanıyoruz. Pandeminin olması ve kısıtlamaların olmaması kaidesiyle iş adamlarımızı ve girişimcilerimizi Van ile buluşturacağız. Bunun yanı sıra Van ilinde eğitimler vererek çalışmalar yürütüyoruz.İran ve Türkiye'de beceri eğitimi  konusunda da önemli adımlar atıldı ve inşallah. Açılışının ardından iki ülkeden gelen öğrencilerin beceri eğitimleri ile sınırlar sağlanacaktır. Ev hanımlarına el sanatları eğitimi alanında da bu grubun başkanı Sara Del Azad, modern dünyada ev kadınlarının iş potansiyelinin kullanılması gerektiğini, Kadın Girişimciler Derneği'nin de toplantıya katılacağını söyledi.VAN GAZETESİ - İRAN - ÖZEL
TAHRAN
Haber: HİKMETULLAH YETKİN - +90 0544 409 03 28
TÜRKİYE - İRAN - IRAK - TUBİTTUM DERGİSİ

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum