İrfan Kartal,'Van'ımız, Dünya'nın en güzel şehridir'

Van Biyolojik Atık su arıtma tesisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, tarafından telekonferansla açılışı gerçekleşti. Van Milletvekili İrfan Kartal, Atık su arıtma tesisi hakkında açıklamada bulundu.

İrfan Kartal,'Van'ımız, Dünya'nın en güzel şehridir'
Editör: Van Haber
05 Haziran 2021 - 23:33
Van Milletvekili İrfan Kartal, “Van’da açılışı gerçekleştirilen Van Biyolojik Atık su arıtma tesisi, Van’ımız için 5 Haziran Çevre gününe isabet etmesi güzel bir olaydır. İleri biyolojik bir tesistir. Son teknikliğe göre; arıtılacak olan bu suyumuz, sonradan göle verilecektir. Geri kalan atığı da 3 bin kalorili yakıt olarak kullanılacaktır.  

Bu tesis Van’ımıza hayırlı olsun. Emeği geçen, yapandan ve yapandan hepsinden Allah razı olsun. Van’ımız daha güzel iyilerine layıktır.  İnşallah bizlerde bunun takipçisi olacağız. Van’ımız için daha iyi hizmetler vermeye devam edeceğiz.

Van’ımız, Dünya’nın en güzel şehridir. Van’ımızı hep beraber temiz tutalım. Van Gölü bizler için çok önemlidir. Van Gölümüzü temiz tutalım. “dedi.

Van Gazetesi Haber – Özel Haber – 0544 409 03 28 - vanhaber, vangazetesi
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Artık suda Van Haber
    2 hafta önce
    Van için cok büyük yatırım ama bu yatırımı gün yüzüne çıkartarak daha iyi olacağını düşünüyorum. Van'da arıtma tesisi haricinde başka tesislerde mevcut