Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İş adamından OSB'ye Mesaj - 'Ayıptır günahtır'

Vanlı iş adamı Şemsettin Bozkurt, sosyal medyada yaptığı açıklamada Organize sanayi bölgesi hakkında açıklamada bulundu.

İş adamından OSB'ye Mesaj - 'Ayıptır günahtır'
10 Eylül 2020 - 17:27
Reklam
Reklam

Vanhaber, VangazetesiVanlı iş adamı Şemsettin Bozkurt, sosyal medyada yaptığı açıklamada Organize sanayi bölgesi hakkında açıklamada bulundu.

Vanlı iş adamı Şemsettin Bozkurt, "2-3 milyon civarı maliyetle  tek kat yapı yapılacak olan yere 5 milyon TL harcayıp 2 kat maliyet ödemek zorunda kaldık."dedi.

2-3 milyon civarı maliyetle  tek kat yapı yapılacak olan yere 5 milyon TL harcayıp 2 kat maliyet ödemek zorunda kaldık.
1- Saygıdeğer kamuoyuna; Dün Van OSB yönetimi tarafından bir basın metni hazırlanarak basın önünde okunduğuna hep birlikte şahitlik ettik.
2- Vantso makam odasında da çeşitli rötuşların yapıldığı metinde sözde yapılmış işler anlatılırken başta problemli OSB koleji ve çürük idare binasının makyajlanması gibi propagandalar basına servis edilmiştir.
3- Elektrik dağıtım bedelinin kaldırıldığı açıklanırken OSB dağıtım bedelinin yükseltildiği geçiştirilmiştir.
Su protokolü imzalandığı açıklanırken o günden beri suyun daha pahalı verildiği ve düzenli olarak su kesintilerinin yaşandığı geçiştirilmiştir.
4- Trafo hücrelerinin değiştirildiği açıklanırken haftada 4-5 kez yaşanan elektrik kesintileri ve üretimlerin sekteye uğraması geçiştirilmiştir.
Velhasıl bildikleri yanıldıklarına yetmiyor.
5- Devamında Van OSB'deki ikinci yatırımımız için yaklaşık 2 yıldır önümüze çıkarılan engellemelerin kamuoyuna yansıması ve tepki toplaması üzerine bazı talihsiz açıklamalar yapılmıştır.
6- Öncelikle bu kadar telaş ve tedirginlik ile 3 yıldır yapmadıkları basın toplantısını yapmaları sürekli ayet ve hadis örnekleri vermeleri ise suçluluk psikolojisinin tezahürüdür.
7- Ekonomiye, işinize, ticaretinize Allah'ın ayetlerini karıştırmayın, kullanmayın, ayıptır günahtır.
Hepimiz inançlıyız, inancımızın gereği gibi yaşamak boynumuzun borcudur.
Fakat bunu kullanmak ve bundan medet ummakta münafıklıktır.
8- Gelelim yatırımımızla ilgili konulara. Öncelikle hakkımız olan şantiye elektriği 2 yıldır tarafımıza verilmemiştir. Dileyene belgeleri gösterebiliriz.
Verilmediği gibi adeta dalga geçer şekilde dilekçemizin cevabına "Komşunuzdan emanet almanıza müsaade ediyoruz” demişlerdir.
9- İnşaat sahasında zaruri işler için getirdiğimiz malzemeleri işi aksatmak adına kaldırmamızı isteyip sürekli ceza yazmak ile tehdit etmişlerdir.
Bugüne kadar tek bir çalışan mühendis veya yönetici yatırımımızın selameti için bizleri ziyaret etmedi. Hiçbir öneride bulunmadı.
10- Yatırımımız EPS üretimi üzerine olacağı için düz ayak yer olması gerekiyor. Parselde oluşan kot farkından dolayı 2 kat maliyet  ortaya çıktı.
Ortada kaçak kat yok, proje dışı bir uygulama yok, veya ekstradan strafor fabrikamıza buğday siloları eklemiş durumda değiliz.
11- 2-3 milyon civarı maliyetle  tek kat yapı yapılacak olan yere 5 milyon TL harcayıp 2 kat maliyet ödemek zorunda kaldık.
Buraya gelecek olan yatırımcı ve sanayiciye zaruriyetten ortaya çıkan fabrikayı istihdam adına cazip koşullarda verecek olmamız neden sizi rahatsız ediyor.
12- Kendileri gelsin yatırım yapsın istihdam yapsın yerimi kimden ne alıyorlar ise yarısına vereceğim.
Bu paraları harcamadan gelecek sanayicinin yatırım yapması günah mıdır?
Bu parayı başka  sektöre yatırmış olsaydık çok daha karlı olurduk.
13- Burada Van OSB’ye gelip yatırım yapmak isteyen sanayiciye de hazır bir yatırım yapmış olduk ve ayrıca Eps üretim işimizi de 2 katına çıkarmış olduk.
 
Buradaki rahatsızlığınız neyedir anlamış değilim.
14- Makamdan mevkiden medet umanın güçten korkanın gözü kör olsun!"dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum