İŞKUR'dan Annelere 7200 Lira Destek

İŞKUR tarafından ev hanımlarına verilecek destekle, çalışmayan işsiz annelerin ihtiyaçlarını asgari düzeyde karşılayacak kadar günlük ücret ödenecek.

İŞKUR'dan Annelere 7200 Lira Destek
Editör: SEVDA YETKİN
07 Ocak 2021 - 11:10 - Güncelleme: 07 Ocak 2021 - 11:55
Reklam
İŞKUR'un mesleki eğitim kursları ile verdiği bu destek parası, işsiz ev hanımlarını eğitim programlarını araştırmaya yöneltti. Unutulmaya yüz tutmuş meslekleri tekrar canlandırmak için İŞKUR tarafından verilen bu kurslar ev hanımlarına yeni bir meslek sağlıyor. İŞKUR'un sağladığı bu destekten faydalanmak için 0 - 15 yaş aralığında çocuk sahibi anne olma şartı var. 
İŞKUR hazırladığı Anne Projesi ile birlikte annelere günlük 80 lira ödeme yapacağını açıkladı. İŞKUR'un açıklamasında Anne Projesi'nden yararlanmak için işsiz olmak ve 0 -15 yaş aralığında çocuk sahibi olmak yeterli. İŞKUR'un meslek edinme kurslarından herhangi birine kaydolan anneler, kayıt işleminin ardından verilecek tüm destekleri almaya hak kazanıyorlar. 
İŞKUR yaptığı açıklamada annelere günlük 80 lira vereceğini bu ücretin ise 3 ayda toplam 7200 lira olacağını belirtti. İŞKUR'da mesleki eğitim kurslarına başlayan annelere 3 aylık kursun ardından destek parası verilecek. Fakat İŞKUR mesleki eğitim kurslarının süreleri mesleklere göre değişebiliyor. Bazı meslek kursları 6 ay sürerken bazıları ise 3 ayda tamamlanıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI 

-Emekli olmamak.

-Başvurudan önceki 3 ay işverenin çalışanı olmamak.

-İşkur'a kayıtlı işsiz olmak.

-İş verenin birinci veya ikinci dereceden akrabası ya da eşi olmamak.

-Başvurudan önceki son 1 ay içinde emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olmak.

-İş ve meslek danışmanlığından faydalanmış olmak.
VAN GAZETESİ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum