Reklam

İŞKUR'dan Gençlere 2600 TL Harçlık: Başvuru Şartları

İŞKUR'un dikkat çeken sosyal projelerinden biri de gençlere harçlık uygulaması. Bu proje ile binlerce genç İŞKUR'dan harçlık ediniyor. Gençlere verilen harçlık günlük 89 TL ile 100 TL arasında değişiyor. Buna göre bir gence ayda ödenen ücret 2600 TL'yi bulabiliyor.

İŞKUR'dan Gençlere 2600 TL Harçlık: Başvuru Şartları
28 Ocak 2020 - 14:49
Reklam
Reklam

İŞKUR'dan gençlere harçlık fırsatı! İŞKUR iş ilanlarının yanı sıra projeleri ve kursları ile de öne çıkıyor. Binlerce kişi İŞKUR kursları ile meslek ediniyor ve para kazanıyor. İŞKUR'da dikkat çeken projeler arasında işsiz annelere meslek kurslarına katılmaları koşulu ile harçlık uygulaması ve gençlere 2600 TL harçlık uygulaması yer alıyor. Peki, İŞKUR gençlere harçlık şartları neler? İşte detaylar...

Gençler, İŞKUR'un işbaşı eğitim programları ile hem iş tecrübesi kazanıyor hem de eğitim süresince harçlık alıyor.

Yeni yılla birlikte programlara katılacak kişilere ödenecek harçlık artırıldı. İşbaşı eğitim programlarında günlük ödeme 89,4 liraya yükseltildi.

Ödeme öğrenciler için 67,05, işsizlik ödeneği alanlar için 44,7 liraya çıkarılırken; geleceğin mesleklerinde ise katılımcılara günlük 100 lira ödenecek.

9 AY UYGULANIYOR

İşbaşı eğitim programları bilişim ve imalat sektörlerindeki işyerlerinde en fazla 6 ay sürüyor. 18-29 yaş arası gençlerin katılabildiği siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme ve kodlama gibi çağımızın ve geleceğin meslekleri olarak görülen alanlardaki programlar ise en fazla 9 ay olarak uygulanıyor.

Programlar haftada 6 günü aşmamak kaydıyla, haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde planlanıyor. Bu programlara katılan gençler günlüğü 89,4 liradan ayda (26 gün) 2 bin 324 lira alabilecek.

Bu tutar, program bilişim sektörüne ilişkin ise 2 bin 600 liraya yükselecek.

TAKVİM


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum