İsmail Say,' Aşının yapılıyor olması salgının bittiği anlamını taşımıyor'

Vanhaber - Edremit Belediyesi Başkanı İsmail Say, “Bulaşa Karşı Çok Daha Dikkatli Davranmalıyız”dedi.

İsmail Say,' Aşının yapılıyor olması salgının bittiği anlamını taşımıyor'
Editör: Van Haber
16 Ocak 2021 - 20:32 - Güncelleme: 16 Ocak 2021 - 20:36
Reklam
Reklam
Vanhaber - Van Edremit Beediyesi vatandaşını düşünerek bir yenilik katmaya başladı. Türkiye’de ve Van’da aşı gelmiş olsa da kurallara uyulması gerektiğini vurgulayan Edremit Belediyesi Başkanı İsmail Say,” COVID-19 salgınıyla mücadelede "maske, mesafe, temizlik" konularında kamuoyunu bilgilendirici çalışmalarımız devam ediyor.”dedi.

Edremit Belediyesi Başkanı İsmail Say, “COVID-19 önlemleri kapsamında maske kullanımının önemini sıklıkla vurguluyoruz. Kontrollü yaşamın ilk şartı olan maskelere erişimi kolaylaştırma adına ilçe sınırlarımızda ‘Maskematik’ uygulamasını hayata geçirdik. Pandemi süresince örnek çalışmalara imza attık. Şimdi de ilçemizde bulaş riskini önleme konusunda büyük önem arz eden maskelere erişimi kolaylaştıracak maskematiklerimizi hizmete aldık. Kontrollü sosyal hayat düzenlemelerimiz kapsamında maskematiklerimizi başta hastanemiz olmak üzere kamusal alanlarda, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde kuracağız. COVID-19 salgınıyla mücadelede "maske, mesafe, temizlik" konularında kamuoyunu bilgilendirici çalışmalarımız devam ediyor. Virüs ile mücadelemizin devam ettiği bu kritik süreçte çok daha dikkatli davranmamız gerekiyor. Aşının yapılıyor olması salgının bittiği anlamını taşımıyor. Bu yüzden en etkili koruma aracı olan maske takmayı ve alınan tedbirlere titizlikle uymaya devam etmeliyiz” dedi.Tüm Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle zorunlu hale gelen maske kullanımında "maskematik" dönemi de ilk olarak Edremit’te başladı. Pandemi döneminde başlattığı çeşitli uygulamalarla kamuoyunun takdirini toplayan Edremit Belediyesi yeni bir uygulamaya daha imza attı. Alınan maskematiklerden ilki SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yerleştirildi.

Acil maskeye ihtiyacı olan vatandaşlar, kurulan cihazlardan 1 TL karşılığında maske paketini alırken, sunulan hizmetten dolayı da Edremit Belediyesi’ne teşekkür etmeyi ihmal etmiyor. Toplamda 5 cihazın kurulumunun yapılacağı diğer maskematiklerin ise Van Ferit Melen Havaalanı, Edremit Seyirtepe ve bazı durak noktalarda yer alacağı bildirildi. 

VAN GAZETESİ – 0544 409 03 28
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum