Reklam
Reklam

İSMAİL SAY, BASINLA BİR ARAYA GELDİ

Edremit Belediyesi Başkanı İsmail Say, basın ile bir araya gelerek önemli bilgiler aktardı.

İSMAİL SAY, BASINLA BİR ARAYA GELDİ
26 Kasım 2019 - 12:18 - Güncelleme: 26 Kasım 2019 - 14:29
Reklam

Edremit belediyesi başkanı İsmail Say, Edremit Seyir tepesinde basın ile bir araya geldi.

İsmail Say açıklamalarda şu önemli açıklamalarında bulundu:

"31 Mart 2019 tarihinden sonra geçen 6 aylık (222 Günlük) görev süresince insan odaklı bir hizmet anlayışı ile belediyemizin maddi imkânları ölçüsünde, Edremit İlçesinde kültürel ve sosyal belediyecilik ilkesi kapsamında, başta alt yapı ve üst yapı olmak üzere sosyal donatı alanları, park tadilatları, sosyal ve sportif faaliyetlere destekler verilmiş ve insani yardımlar noktasında da vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi için tüm imkanlarımız seferber edilmiştir.  Göreve geldiğimiz bugün itibari ile 222 günde 13 kilometre asfalt, 80 kilometre stabilize yol, 9 kilometre yeni yol açma, 20 bin metrekare asfalt/parke yama, 2 kilometre drenaj hattı, 5 okulun bakım onarımı ve 600 metre bordür/oluk yapımı (yeni, tadilat) yaptık. 23 bin adet yeni ağaç dikimi, 14 bin metrekare yeni çim alanı tesis ettik. 6,5 kilometre yeni basınçlı sulama suyu hattı tesis edilirken, Bölge Hastanesi civarında 20 bin metrekare alana ilk kent ormanımızı oluşturduk. 2 adet yeni oyun grubu kurulumu gerçekleştirilirken, 235 bin metrekare çim biçimi ve gübreleme yapılmıştır. 304 adet kamelya/oyun grubu ve bank onarımı gerçekleştirilirken, 30 bin metrekare alanda yeni bahçe toprağı serimi yapılmıştır. Ayrıca Maliye kampımıza 2 adet yeni çeşme yapılarak, hizmete açılmıştır.  
22 Çöp aracımız ile günlük 120 ton çöp alımı yapılırken, 5 ton hafriyat/moloz/ enkaz/ gübre alınmıştır. Toplam da 52 cami/okul/ev temizliği yapılırken, denetimli serbestlik personellerimiz ile birlikte 30 personel ile 10 mıntıka temizliği ve günlük süpürülen yol ise 10 kilometreyi bulmaktadır.  

Düzenlenen imar durum belgesi sayısı 85, İfraz-tevhid-İhdas dosyası sayısı 20, düzenlenen inşaat ruhsatı, yapı kullanma belgesi sayısı 16, yıkılan metruk sayısı 26, mühürlenen ruhsatsız kaçak yapı sayısı 7, müdahale edilen ruhsata aykırı yapı sayısı 13 ve 82 asansör ise mühürlenmiştir. " dedi.

VAN GAZETESİ
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum