Reklam
Reklam

Kadınlar, bu dönemde daha büyük sıkıntılarla karşı karşıya!

Türkiye'de koronavirüs tehdidi olduğu kadarda erkeklerinde bir tehdit olarak görülüyor. Van Gazetesi yazarlarından Nupelda DemirciKadın cinayetlerini durduracağız platformu' İstanbul Genel sekreteri Fidan Ataselim ile yaptığı röportajda önemli bilgiler aktardı.

Kadınlar, bu dönemde daha büyük sıkıntılarla karşı karşıya!
02 Mayıs 2020 - 00:13 - Güncelleme: 02 Mayıs 2020 - 16:20
Reklam
Reklam

Türkiye'de koronavirüs tehdidi olduğu kadarda erkeklerinde bir tehdit olarak görülüyor. Van Gazetesi yazarlarından Nupelda Demirci ‘Kadın cinayetlerini durduracağız platformu' İstanbul Genel sekreteri Fidan Ataselim ile yaptığı röportajda önemli bilgiler aktardı.

Demirci, “Uzun zamandır dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 virüsü beraberinde eğitimin, iş hayatının, sosyal yaşamın durmasını, ekonomik krizi, korkuyu, endişe gibi birçok sıkıntıyı da beraberinde getirdi. 
Var olan sorunlardan yaşamsal mücadeleden neredeyse vazgeçildi.


Bu ne yazık ki sadece Türkiye'nin değil, Dünya'nın sorunu oldu. Birde bugünlerde sokağa çıkma yasaklarının olduğu salgının hüküm sürdüğü zamanlarda ölümün sadece salgından gelmediğini unutmayalım. Bu süreçte erkeklerin evde olması kadınlar için endişe yaratan bir durum.

         Tüm Dünya'nın içinde bulunduğu bu sıkıntılı süreçte ne yapabiliriz diye kadın cinayetlerini durduracağız Platformu'nun oluşumunda da aktif olarak yer alan  ‘Kadın cinayetlerini durduracağız platformu' İstanbul Genel sekreteri Fidan Ataselim'e nasıl bir yol izlememiz gerektiğini sorduk?
 
"Kadınlarla ilgili her gün ne yazık ki kötü haberler alıyoruz. Kadın cinayetleri, psikolojik ve fiziksel şiddet vs. Sosyal medya ise bu konu ile ilgili oldukça can sıkıcı haberler bulunmakta. Bunun için kadınların daha cesur ve hakları için mücadele etmeleri gerekiyor. 155, 156 ve 183 Kadın Şiddet Hattından yardım isteyebilirler."
     Kovid-19 salgını kadın cinayetlerinin üzeride ciddi bir etkisi olduğunu biliyoruz. Sizleri duyarlı olmaya sesleri olmaya davet ediyorum. Kovid-19 günlerinde kadınların şiddetten korunmaları için yayınlanan kılavuzu paylaşıp destek olacağınızı umuyorum. Unutmayın ne kadar çok paylaşırsanız o kadar çok çocuk ve kadın kurtulur. Çünkü bu kılavuz şiddetten korunma kılavuzu değil hayatta kalma kılavuzu! Duyarlı olacağınıza eminim.”dedi.
 
VAN GAZETESİ – ÖZEL HABER – N.D.
 
 
 
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum