Kayhan Türkmenoğlu,"Depremden değil dayanıksız yapılardan korkun"

Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Cumhurbaşkanının katılımıyla gerçekleşecek olan 7. Olağan Kongresinde pandemiye yönelik kurallar olsa da heyecan ve coşkuyla geçmesi konusunda ümitli olduğunu söyleyerek herkesi kongreye davet etti.

Kayhan Türkmenoğlu,"Depremden değil dayanıksız yapılardan korkun"
Editör: SEVDA YETKİN
29 Ekim 2020 - 00:55 - Güncelleme: 29 Ekim 2020 - 01:09

Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu: ”Türkiye’de yüzde doksana yakın ilçe kongrelerimiz bitmiş bulunmaktadır. 3. Büyük şehir olarak il kongresine katılacak olan ilimiz Van’dır. Recep Tayyip Erdoğan’ın Van’a teşrif edecek olması tüm teşkilatlarımızı ve Van halkımızı büyük bir şekilde heyecanlandırmıştır. Dış politikada, sosyal politikada, iç siyasette adeta dünyada bir rol model olarak öncülük yapan Ak Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı en iyi şekilde ağırlamak için bütün teşkilatlarımızda seferberlik var. Nur Tatar spor salonunda 8 Nisan 2018’de 6. olağan kongremizi gerçekleştirmiştik ve o heyecanı hep birlikte yaşamıştık. Bugün de aynı şevk ve aynı kararlı duruşla kongre heyecanımızı yaşatmak istiyoruz.” Dedi.
 Dünyanın ve Türkiye’nin içinde bulunduğu pandemi süreci dolayısıyla kongrede bir takım önlemler alınacağını belirten Türkmenoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: ”Covid-19 salgını ile ilgili mücadelemiz nedeniyle hükümetimizin yereldeki kamu kuruşlarımızın, sağlık kuruluşlarımızın ve tüm insanlarımızla birlikte maske, mesafe temizlik şartlarıyla hayatlarını idame ettikleri bir süreç içerisindeyiz. Bu süreç işimizin ne kadar zor olduğunu, ne kadar titizlikle yapmamız gerektiğini bize gösteriyor. Bunun için mümkün olduğu kadar özelikle kongremizde temizlik, maske, mesafe kurallarına uyma zorunluluğu olacaktır.”
Dokuz yıl önce yaşanan Van depremine de değinen Türkmenoğlu, yapılan tüm yardımların unutulmadığını ve unutulmaması gerektiğini söyleyerek şu ifadelerde bulundu: ”Malumunuz 23 Ekim’de 2011 yılında bir doğal affet yaşadık. Türkiye’nin 83 ilinin tek vücut olup Van için seferber olduğunu unutmamamız lazım. Bütün doğal afetler tabiatın kimliğidir. Depremden değil dayanıksız yapılardan korkun. Bundan sonraki süreç içerisinde Türkiye’de malumunuz TOKİ ve Cumhurbaşkanımızın belediyelerde vermiş olduğu mesaj, yapay mimariyi ön plana çıkarmamızı gerekli kılmıştır. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki deprem döneminde bir hafta içerisinde Van’a 76 bin çadır, 336 bin tane battaniye, bir anda 4 bin tane ısıtıcı geldi ve aşağı yukarı 1000’e yakın iş makinesi adeta yağmur gibi Van’a yağdı. Deprem yaralarını sarması için 8500 tane görevli gönderildi. Hiçbir ülkenin gelişmiş ülkeler dahi beceremeyeceği bu büyük hizmeti Cumhurbaşkanımız büyük bir hassasiyetle 25742 tane konutu bir yıl içerisinde bitirdi.  25 bin ve harcanan 11 milyon Türk lirası bu güçlülük ve icra atlardandır. Bunu da unutmamak gerek.”VANGAZETESİ-ÖZEL

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum