Reklam

Korona virüs vakası arttı – 18 işçi daha karantinaya alındı

Türkiye’nin her yerinde önlemler artırıldı. Karabük'te bulunan Yenice ilçesinde bulunan iki ayrı şantiyede bulunan toplam 18 işçi karantina altına alındı.

Korona virüs vakası arttı – 18 işçi daha karantinaya alındı
Editör: Van Haber
05 Haziran 2020 - 00:16

Polis ekipleri tarafından demir bariyerlerle kapatılarak giriş ve çıkışların yasaklandığı şantiye alanında bir işçi de daha pozitif vaka olduğu tespit edildi.

Karabük'te yeniden koronavirüs vakaları görülmeye başladı. Son 8 günde vaka sayısı 6'ya yükselirken, Yenice ilçesinde iki ayrı şantiyede inşaatta çalışan toplam 18 işçi karantina altına alındı.

Karabük'te bayram tatili dolayısıyla izinli olarak gittiği memleketi Gaziantep'ten dönen işçide koronavirüs tespit edildi. Yenice ilçesinde bulunan iki ayrı şantiyede bulunan toplam 18 işçi karantina altına alındı.

Özel koruma kıyafetli 112 Sağlık ekipleri tarafından şantiyeden alınan işçi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Kovid-19 testi pozitif çıkan işçiyi hastaneye getiren ekiplerin daha sonra ambulansı dezenfekte ettiği görüldü.
Diğer yandan Karabük'te bugüne kadar 186 kişi korona virüse yakalanırken, bunlardan 10'u hayatını kaybederken, 176 kişi ise sağlığına kavuşarak taburcu edildi.
 
Haber: Son dakika
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum