Reklam

Kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji’den gelen son dakika hava durumu tahminleri… Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son dakika hava durumu raporuna göre; ülke geneli kış etkisini sürdürüyor.

Kuvvetli yağış uyarısı
15 Aralık 2020 - 11:21
Reklam
Meteoroloji’den gelen son dakika hava durumu tahminleri… Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son dakika hava durumu raporuna göre; ülke geneli kış etkisini sürdürüyor.
 Özellikle Doğu bölgelerinde kar ve sağanak yağış beklenirken, Marmara, Karadeniz gibi bölgelerde ise kuvvetli yağış gözlemleniyor. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen uyarılara göre; kuvvetli rüzgar olabileceğinin de altı çiziliyor. Peki; bugün hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji'den gelen son dakika hava durumu tahminleri…
HAVA DURUMU | BUGÜN HAVA NASIL OLACAK? 15 ARALIK 2020
Haberimizin içerisinden il il hava durumu tahminlerine ulaşabilirsiniz…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara (Çanakkale dışında),Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar, Mersin ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin kuzey ve doğusu ile İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Düzce, Zonguldak, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m²) olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege'de kuzeyli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'da güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve doğu, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney yönlerden kuvvetli 40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum