Reklam
Reklam
Reklam

MEB O Detaya Açıklık Verdi

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) rehber öğretmenlere hizmet içi eğitim programı kapsamında dağıttığı kitap tartışma yarattı.

MEB O Detaya Açıklık Verdi
24 Ocak 2020 - 10:22 - Güncelleme: 24 Ocak 2020 - 11:34


VAN GAZETESİ/ Rehber öğretmenlere dağıtılan, "Psikososyal Önleyici Destek Programı" kapsamında hazırlanan kitap, dün bir gazete manşetine "Ayrımcılık çocukların aklına böyle işleniyor" teziyle taşındı. Haberde başı açık kadınların çocuklara cinsel istismar ve şiddet uygular şekilde, başı kapalı kadın figürünün ise şefkat gösterirken resmedildiği belirtildi.
 Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan yazılı açıklamada ise hizmet içi eğitimler için 2017 yılında hazırlanan 'Psikososyal Önleyici Destek Programı' kitabının iddia edildiği gibi öğrencilere yönelik değil, rehberlik öğretmenlerinin mesleki gelişimine kaynak olarak sunulduğu ifade edilerek şöyle denildi:
 "Hizmet içi eğitimler için 2017 yılında hazırlanan 'Psikososyal Önleyici Destek Programı' kitabı söz konusu haberin manşet bölümünde iddia edildiği gibi öğrencilere yönelik değil, rehberlik öğretmenlerinin mesleki gelişimine kaynak olarak sunulmuştur.Söz konusu haberde, kitapta yer alan 150'nin üzerindeki görsel içerisinden yalnızca 4 görsel bir araya getirilerek bütünü yansıtmayan maksatlı bir algı oluşturulmak istendiği görülmektedir. Hazırlanan kitap içeriğinde söz konusu haberde iddia edildiği gibi bir algının oluşup oluşmadığının araştırılması için ön değerlendirme ve inceleme çalışmaları başlatılmıştır."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum