Reklam
Reklam

Meteoroloji'den Uyarı! Van'da Bugün Hava Nereye Gidecek?

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı belirtilerek bölge illeri uyardı.

Meteoroloji'den Uyarı! Van'da Bugün Hava Nereye Gidecek?
Editör: SEVDA YETKİN
23 Mart 2021 - 11:37 - Güncelleme: 23 Mart 2021 - 11:53
Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, yükseklerde karla karışık yağmurlu olması beklenmektedir. Yağışların Muş, Bitlis ve Hakkari çevreleri ile Van'ın güneyinde kuvvetli (2150 kg/m2) ve yer yer şiddetli (51100 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Bölge genelinde hava sıcaklıklarının 1 ila 3 derece artacağı tahmin edilmektedir. Rüzgârın genellikle güney ve güneybatıdan kuvvetli yer yer çok kuvvetli ve fırtına şeklinde (6090 km/sa) esmesi bekleniyor.

Bölgemizde yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimi dik yamaçlarda çığ riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Bölgemiz genelinde rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (4060 km/sa) zaman zaman çok kuvvetli ve fırtına (6090 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Öğle saatlerinden itibaren Muş, Bitlis ve Hakkari çevreleri ile Van'ın güneyinde beklenen yağışların kuvvetli (2150kg/m2) ve yer yer şiddetli (51100 kg/m2) olması beklendiğinden, yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu hadisesi, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum