Reklam
Reklam

Mimar Sinan gibi adamın Aslan gibi projesi

Van’da bulunan İpekyolu ilçesinde yeni projelere imza atan ve Vanlı olmamasına rağmen Van için görevini icra eden İpekyolu Belediyesi Başkan vekili Sinan Aslan,  İpekyolu belediyesi toplantı salonunda Ulusal ve yerel gazetecilere ‘İpek Parkı Projesi’ hakkında bilgi aktardı.

Mimar Sinan gibi adamın Aslan gibi projesi
11 Temmuz 2020 - 00:39 - Güncelleme: 11 Temmuz 2020 - 00:46
Reklam
Reklam

Van’ın eksikliklerini gidermek için yoğun çabalarla çalışan Aslan, Van'da buz pistinin kurulacağını, Van'da turizme can verecek ters evlerin yapılacağını, Van'da gelin damatlara özel fotoğraf alanlarının olacağını ve çocuklar için oyuncak müzesi yapılacağını vurgulayan İpekyolu Belediyesi Başkan Vekili Sinan Aslan, ulusal ve yerel gazetecilerle bir araya gelerek yapılacak olan yeni parkın detaylarını dile getirdi.
 
Van’da ‘İpek Park’ projesi hayata geçiriliyor. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, “Şehrin merkezi noktalarından birinde 12 dönümlük, kıymetli değerli bir yeri, yeşil alana çeviriyoruz. Bugün çok kapsamlı, nitelikli bir proje. Aslında Van’da ilk defa yapılacak projelerden birisi.

Bu projeyi gerçekleştirmek için TOKİ’den yaklaşık 12 dönümlük yerin hem park hem de yola terkinin aldık. Gerçekten Belediyemizin çok önemli bir hizmeti olacak. Tam şehrin merkezi noktalarından birinde 12 dönümlük, kıymetli bir yeri, yeşil alana çeviriyoruz.

Vatandaşlarımızın eğlenebileceği, güzel vakit geçirebileceği bir park olacak. Bu parkta ilkler olacak. Burası kış memleketi bizde istedik ki burada bir buz pisti olsun.

Buz pistimiz kapalı olarak 650 metre kare olacak. İlk etapta 350 metre karelik bir alanda hizmet vereceğiz. Daha sonra talebe göre bu alan genişletilebilir.

Parkın içinde çocuklarımız için oyuncak müzesi olacak, burada masalsı bir kule olsun istedik ve Elsa Kulesi yaptık. Bu kulenin yüksekliği 12 metre olacak. Tematik oyun parkı yapacağız. Böyle bir oyun parkı maalesef Van’da yok, bu da şehrimiz için bir ilk olacak.

Bir sürü çizgi film karakterine ait figürler bu alanda yer alacak. Çocuklar burada hem oyun oynayacak hem de fotoğraf çekimi yapacak. Park içerisinde basketbol, voleybol sahası ve spor aletlerimiz bulunacak. Vatandaşlarımızın daha iyi vakit geçirebilmesi için Kamelya ve oturma alanları olacak. Bu alanın yanında resmi kuruma ait alanımız var.

Burada ileride belki evlendirme dairesi yapacağız. Yapacağımız, buz pistleri, kayak pistleri hepsi taşınabilecek. Miadını dolduran bütün yapıları farklı şekillerde değerlendireceğiz.

Geri dönüşüm olacak. Yani devletin bir kuruşu zayi olmayacak. Projenin ihalesini Temmuz ayı sonuna kadar yapmayı planlıyoruz.”dedi.

Program, proje tanıtımından sonra sona erdi.


 
VAN GAZETESİ – 0544 409 0328 - van haber, van haberleri, van gazetesi, son dakika van,

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 2 Yorum