Reklam

MOSKOVA EKSPRESİ - Eyvaz Zeynalov - Bir kitaptan daha öteye

 Moskova Ekspresi romanının baş kahramanı Rüstem hukuk fakültesine girmek istemektedir. Rüstem trenle Bakü’den Moskova’ya ve Sibirya’ya şarap nakliyeciliğine başlar. Neden böyle bir işe girmiş amaçlarından vazgeçmiştir?

MOSKOVA EKSPRESİ - Eyvaz Zeynalov - Bir kitaptan daha öteye
07 Şubat 2020 - 16:50
Reklam
Reklam

Bir kitabın nasıl olduğuna değil neler anlatıldığına bakılır. Van gazetesi olarak sizlere örnek bir kitap aktarmak istedik.

Eser Adı: MOSKOVA EKSPRESİ  
Azerice Yazarı : 
Eyvaz Zeynalov


Kitap tanıtım yazısı: "Moskova Ekspresi romanının baş kahramanı Rüstem hukuk fakültesine girmek istemektedir. Rüstem trenle Bakü’den Moskova’ya ve Sibirya’ya şarap nakliyeciliğine başlar. Neden böyle bir işe girmiş amaçlarından vazgeçmiştir? Sovyetler Birliği’nin dağılmasına yakın yılları anlatan romanda insan faktörünün önemini göreceksiniz. Tarihe de ışık tutan bu eserde Rüstem’in köyde başlayıp Rusya’daki şehirlerde devam eden hayatıyla birlikte dönemin sosyal hayatı ve sistem işleniyor. Birçok yönüyle eser günümüze kadar devam eden kapitalist değişimleri de ortaya koyuyor. Birçok çarpıklığı gözler önüne sermesi bakımından eser basıldığı yıldan itibaren edebiyat çevreleri ve okurlar tarafından çok tartışılmış, hâlâ da tartışılmaktadır. Eserleriyle Türkiye’de tanınan Eyvaz Zeynalov’un bu romanı ayrıca Almanca olarak Almanya’da da basılmıştır."

VAN GAZETESİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum