Özay İlhan'dan Van Güçbirliği Platformuna gönderme

Van haber son dakika - Saadet Partisi Van İl başkanı Özay ilhan, “Yoksa Van Güçbirliği Platformunda olduğu gibi boşuna havanda su dövmüş olursunuz.”denildi.

Özay İlhan'dan Van Güçbirliği Platformuna gönderme

Van haber son dakika - Saadet Partisi Van İl başkanı Özay ilhan, “Yoksa Van Güçbirliği Platformunda olduğu gibi boşuna havanda su dövmüş olursunuz.”denildi.

Reklam
Özay İlhan'dan Van Güçbirliği Platformuna gönderme
Editor: Van Haber - 0544 409 0328
31 Mayıs 2020 - 16:01 - Güncelleme: 31 Mayıs 2020 - 16:32
Reklam
Reklam

Van haber son dakika - Özay İlhan, “Sizlerden çözüm bekliyor. Van Çevre Yolu sorunu nasıl çözülecek, otogar ne zaman yapılacak, stadyum nasıl olacak, otoparkımız neden yok? Van halkı sizlerden bu sorunun tartışılmasını değil çözümünü bekliyor. Bu sorun ve diğer sorunlar bilinmekle birlikte zaten yıllardır tartışılıyor. “dedi.

Son aylarda gündeme gelen Van Kent Danışma Kurulu toplantılarını dostlarımız sayesinde öğreniyoruz. Valilik ve Van YYÜ birlikte organizasyonuyla oluşturulan kurulun iyi niyetinden şüphemiz yok.
 
Daha önce Van Güçbirliği Platformu vardı. O platforma yönelik eleştirilerimiz arşivde durmaktadır. Van Kent Danışma Kurulunun da akıbetinin aynı olacağı düşüncesindeyiz.
 
İnsanların bir araya gelip, memleket meseleleri üzerine konuşması, tartışması güzel şeyler. Ama sadece konuşmakla tartışmakla memleket meseleleri çözülmez. Bize gelen bilgilerde son 2 toplantıda Van’ın ulaşım ve turizm konuları konuşulmuş. Bu konuşmaların en azından bir sonuca bağlanması gerekir.

O sonuç kısmının Van Kamuoyuyla paylaşılması gerekir. Memleket meseleleri, “toplanalım, dostlar alışverişte görsün” mantığıyla çözülmez. Bu toplantılarla Van’ın sorunları konusunda yıllardır başa dönülüyor. Her seferinde çevre yolu, stadyum, otogar, otopark vb. meseleler tartışılıyor.
 
Hanımlar ve Beyler, Van Kamuoyu bu sorunların tartışılmasından artık bıktı.

Sizlerden çözüm bekliyor. Van Çevre Yolu sorunu nasıl çözülecek, otogar ne zaman yapılacak, stadyum nasıl olacak, otoparkımız neden yok? Van halkı sizlerden bu sorunun tartışılmasını değil çözümünü bekliyor. Bu sorun ve diğer sorunlar bilinmekle birlikte zaten yıllardır tartışılıyor.
 
Size şu öneride bulunuyoruz. Saatlerce oturup sorunları tartışmanıza gerek yok. Bundan 2 yıl önce Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak hazırladığımız “Van’ın Sorunları ve Çözüm Yolları” başlıklı bir kitapçığımız var. 12 başlıkta hazırlanan o kitapçıkta Van’ın tüm sorunları yazılı. Sorunlarla birlikte çözümü de ortaya koymuşuz. Arzu ederseniz her birinize o kitapçıktan birer tane verelim.

O kitapçık üzerinden Van’ın sorunların nasıl çözüleceğini görür, saatlerce konuşmak zorunda kalmazsınız. Yoksa Van Güçbirliği Platformunda olduğu gibi boşuna havanda su dövmüş olursunuz.”denildi.
 
VAN GAZETESİ – HABER HATTI – 0544 409 0328
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum