Yapılan operasyonlarda 3 tabanca, 7 fişek ve 6 tabanca şarjörü bulunmuş. Ayrıca, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda 5 adet cep telefonu ele geçirilmiş. Toplamda 2 ayrı olayda 4 kişi hakkında yasal işlemler yapılmış.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Yapılan çalışmalar neticesinde 3 adet tabanca, 7 adet fişek, 6 adet tabanca şarjörü ele geçirilmiştir.5607 SKM suçu kapsamında yapılan çalışmalarda ise 5 adet cep telefonu ele geçirilmiştir. Ele geçirilen suç unsurları ve toplam 2 olay kapsamında 4 şahıs hakkında gerekli yasal işlemler yapılmıştır” denildi. Van - Vanhaber - Vanhaberleri - Vangazetesi
![Reklam](https://www.vangazetesi.com/images/reklam/atilim-grup_1.jpeg)